Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2023
  • wyświetleń: 6712

[FOTO] Wyróżnienia i nominacje dla pszczyńskich policjantów

20 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Była to okazja do wręczenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom pszczyńskiej Komendy Powiatowej Policji wyróżnień i aktów nominacyjnych na wyższy stopień służbowy.

Wyróżnienia i nominacje dla pszczyńskich policjantów - 20.07.2023 · fot. Powiat


Komendant powiatowy policji w Pszczynie, insp. Grzegorz Bonalski podkreślił, że spotkanie jest okazją, by podziękować policjantom za ich służbę oraz oddanie społeczeństwu. - Policja jako instytucja ma głęboko zakorzenione cele i wartości, które kierują jej działaniami. Naszym głównym działaniem jest ochrona życia i bezpieczeństwa obywateli. To policja stoi na straży porządku, zapewniając spokój i poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Służba policji to również ogromna odpowiedzialność - mówił, dziękując policjantkom i policjantom z pszczyńskiej komendy za ich służbę, codzienny trud w zapewnienie bezpieczeństwa.

48 pszczyńskich mundurowych otrzymało akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. Akty mianowania policjanci odebrali z rąk insp. Marka Nowakowskiego - zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach w asyście insp. Grzegorza Bonalskiego - komendanta powiatowego policji w Pszczynie.

Awanse otrzymało:
  • Na stopień aspiranta sztabowego - 5 funkcjonariuszy,
  • Na stopień starszego aspiranta policji - 8 funkcjonariuszy,
  • Na stopień aspiranta policji - 10 funkcjonariuszy,
  • Na stopień sierżanta sztabowego policji - 2 funkcjonariuszy,
  • Na stopień starszego sierżanta policji - 10 funkcjonariuszy,
  • Na stopień starszego posterunkowego - 13 funkcjonariuszy pszczyńskiej komendy.


Dodatkowo wyróżniono 16 policjantów szczególnie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu. Uhonorowani policjanci otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Starostę Powiatu Pszczyńskiego oraz Burmistrza Miasta Pszczyny. Wręczyli je wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski oraz zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

Wyróżnienia i nominacje dla pszczyńskich policjantów - 20.07.2023
Wyróżnienia i nominacje dla pszczyńskich policjantów - 20.07.2023 · fot. Powiat


W imieniu samorządowców policjantom za profesjonalną i pełną poświęcenia służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pszczyńskiego dziękował wicestarosta Damian Cieszewski. - To dzięki pracy policjantek i policjantów z pszczyńskiej komendy mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpiecznie. Funkcjonariusze niejednokrotnie muszą działać pod presją czasu i błyskawicznie podejmować decyzje, od których zależy bezpieczeństwo oraz życie i zdrowie ludzkie - mówił wicestarosta, życząc przedstawicielom pszczyńskiej komendy pomyślności oraz spokojnej i bezpiecznej służby.

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach podkreślił, że Święto Policji to rzadka okazja, żeby docenić trudną i wymagającą służbę policjantów, szczególnie w ostatnich latach, kiedy przed polska policją stało szereg wyzwań. - Policję tworzą ludzie. Powiat pszczyński to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w wojewódzkie śląskich. I to bezpośrednia zasługa tych policjantów, którzy zasiadają na tej sali i za to serdecznie dziękuję - mówił insp. Marek Nowakowski, który dziękował również samorządowcom z powiatu pszczyńskiego za wsparcie i świetną współpracę.

Podczas uroczystego apelu podziękowania kierowano do cywilnych pracowników komendy, emerytowanych policjantów oraz rodzin policjantów.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.