Wiadomości

  • 21 lipca 2023
  • wyświetleń: 216

Event firmowy - idealna okazja do budowania relacji

Materiał partnera:

Podstawą udanego biznesu są dobre relacje i to na wielu płaszczyznach, czy to na linii szef - zespół, czy też zewnętrzne z klientami i partnerami. Każda okazja jest dobra, by te relacje pielęgnować i umacniać, ale niestety w codziennej gonitwie często nie ma do tego warunków. Możemy sobie jednak te warunki i okazję stworzyć sami organizując imprezę firmową.

Zespół Prasowy Commplace


Korzyści z imprez firmowychNajważniejszym celem spotkań organizowanych przez firmy jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów - tych obecnych i potencjalnych. Jest to okazja, by się poznać w innych okolicznościach niż codzienne kontakty, które zdominowane są przez zwykłe obowiązki. Nieformalna atmosfera sprzyja nawiązywaniu bliższych znajomości i rozmowom na inne niż służbowe tematy. W przyszłości z pewnością owocują lepszą komunikacją, a co za tym idzie - sprawniejszą realizacją zadań służbowych. Dodatkowo między firmą a pracownikiem wytwarza się pewna więź, ponieważ czuje on, że dostaje od niej "coś ekstra".

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę firmową?Planując eventy firmowe (https://www.koronakarkonoszy.pl/imprezy/imprezy-firmowe-karpacz/) najpierw powinniśmy zdecydować o tym, jaki charakter chcemy nadać danej imprezie. Z jakiej okazji, dla kogo i w jakim celu robimy event? Gdy to ustalimy, będziemy mogli dograć szczegóły. Tak naprawdę każdy pretekst jest dobry. Jeśli przedsiębiorca czuje, że warto, że jest okazja i jest to dobry moment, to najczęściej nie trzeba się dłużej zastanawiać, tylko przejść od pomysłu do czynu.

Najczęściej impreza firmowa organizowana jest w celu integracji, szkolenia dla pracowników, jubileuszu, jakiegoś obiektywnego sukcesu jak zdobycie wyróżnienia czy wprowadzenie nowego produktu na rynek. Można też zrobić przyjęcie specjalnie dla klientów - żeby podziękować stałym i pozyskać nowych. Mniej formalna atmosfera podczas imprezy sprzyja rozmowom o nowej współpracy.

Miejsce ma znaczenieKiedy już wiemy dokładnie, dla kogo i jaką imprezę organizujemy, pora na decyzję, gdzie się spotkamy.

Najmniejszym wysiłkiem byłoby zamówienie cateringu do siedziby firmy, ale mówiąc szczerze, takie rozwiązanie raczej nie sprzyja atmosferze wyjątkowości, na jakiej nam zależy.

W przeciwieństwie do tego rozwiązania, impreza w wyjątkowym miejscu będzie miała wyższą rangę. Zwłaszcza, gdy obiekt jest komfortowo urządzony, z pięknymi wnętrzami i profesjonalną obsługą. Dlatego dobrze wybrać miejsce, które ma doświadczenie w organizowaniu imprez firmowych oraz dysponuje doświadczonym zespołem specjalistów, którzy podejmą się odpowiedzialnego zadania zaplanowania eventu w najmniejszych szczegółach. Przykładem jest Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza, w którym do tej pory odbyło się ponad 1100 imprez o bardzo różnorodnym charakterze. Obiekt w swojej ofercie posiada szeroki wybór atrakcji, które uczynią nasz event firmowy prawdziwie niezapomnianym wydarzeniem.

O atmosferze i o tym, czy impreza firmowa zapadnie uczestnikom w pamięć, zdecyduje także oprawa, a dokładniej dodatkowe atrakcje, ale też jedzenie. Impreza tematyczna, ognisko w ogrodzie czy elegancki bal kostiumowy - decyzję pomoże nam podjąć dedykowany event manager, na którego wsparcie i pomoc możemy liczyć na każdym etapie współpracy. Dlatego nie warto działać po omacku na własną rękę, ryzykując reputacją. Organizując imprezy firmowe zdajmy się na specjalistów, dzięki którym wydarzenie pozytywnie zapisze się w pamięci uczestników i pozostawi w nich ślad w postaci jeszcze większego zaangażowania w realizowanie celów firmy. Można więcej dowiedzieć się tutaj.