Wiadomości

 • 21 lipca 2023
 • wyświetleń: 253

Jak stworzyć piękne witacze dla Twojego miasta? | GRAFFICO

Materiał partnera:

[b]Witacze[/b] są ważnym elementem miasta, który może wpływać na pierwsze wrażenie turystów, inwestorów i mieszkańców. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć piękne, oryginalne i wyjątkowe [b]witacze[/b], które będą cieszyć oko i przyciągać uwagę:

Litery reklamowe jako witacze

 1. Wykorzystaj estetykę miasta: Podczas projektowania witaczy ważne jest uwzględnienie charakterystyki i estetyki miasta. Zwróć uwagę na unikalne cechy architektoniczne, kolory, symbole czy motywy występujące w danej lokalizacji. Witacz powinien być spójny z otoczeniem i wpisywać się w jego klimat.
 2. Starannie wybierz czcionkę i kolory: Wybór czcionki i kolorów ma duże znaczenie dla czytelności i atrakcyjności witacza. Wybierz czytelną czcionkę, która jest dostosowana do skali i stylu witacza. Dobierz kolorystykę, która będzie kontrastować z tłem, aby napisy były czytelne nawet z daleka. Możesz także zastosować kolory związane z miastem lub ich symboliką.
 3. Wyróżnij najważniejsze informacje: Witacze powinny być czytelne i zawierać tylko niezbędne informacje. Skup się na podaniu najważniejszych danych, takich jak nazwa miasta, symbole czy logo, ważne miejsca i kierunki. Unikaj zbyt dużej ilości tekstu, który może sprawić, że witacz będzie nieczytelny.
 4. Zadbaj o czytelność i rozmiar: Witacz powinien być czytelny z różnych odległości i perspektyw. Wybierz odpowiedni rozmiar dla danej lokalizacji, biorąc pod uwagę odległość, z którą będą go widzieć przechodnie czy kierowcy. Upewnij się, że tekst jest na tyle duży, aby można go było odczytać z daleka. Wypróbuj różne wielkości i umiejscowienia, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Do określenia wysokości witacza, zastosuj próbę balonową.
 5. Dodaj grafiki i ilustracje: Grafiki i ilustracje mogą dodać witaczowi atrakcyjności i unikalnego charakteru. Możesz uwzględnić elementy związane z miastem, takie jak zabytki, charakterystyczne symbole czy lokalne motywy. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać i zachować równowagę pomiędzy tekstem a grafiką.
 6. Bądź trendsetterem, nie zamawiaj witaczy podobnych do innych miast. Design jest bardzo ważny. Jeśli witacz jest podobny do dziesiątek innych witaczy, turyści nawet go nie zauważą. A przecież witacz to element, który ma przyciągać wzrok, zachwycać. Może warto zrezygnować z tradycyjnych witaczy, a postawić na wolnostojące litery jak w Amsterdamie, Słupsku, Poznaniu czy Augustowie. Tego typu napisy 3D stają się atrakcja turystyczną i meeting pointem. Rozważ absolutnie innowacyjne rozwiązanie, by wszyscy mówili o Twoich witaczach.
 7. Współpracuj tylko z profesjonalnymi firmami: Tylko doświadczony producent reklam zapewni Ci oryginalny design, realizację zgodną z normą budowlaną, bezpieczny montaż oraz dokumentację powykonawczą. W przypadku instalacji witaczy, niezwykle ważne jest bezpieczeństwo, nie zapominaj o nim. Profesjonalna firma przeprowadzi też Ciebie przez inwestycję bezproblemowo i sprawi, że witacze będą niepowtarzalne.
 8. Przetestuj witacz przed wdrożeniem: Przed finalnym wdrożeniem witacza, przetestuj go na różnych odległościach i z różnych perspektyw. Upewnij się, że jest czytelny i atrakcyjny dla różnych grup odbiorców. Poproś również o opinie mieszkańców i turystów na temat witacza, aby dowiedzieć się, czy spełnia ich oczekiwania i czy jest widoczny i zrozumiały.
 9. Utrzymuj witacze w dobrym stanie: Po zainstalowaniu witaczy, regularnie je kontroluj i konserwuj. Upewnij się, że są czyste, czytelne i dobrze widoczne. Jeśli zajdzie potrzeba, napraw lub wymień uszkodzone elementy. Pamiętaj też, że trendy panują w każdej dziedzinie życia. Witacze również mogą być modne i ponadczasowe. Dlatego ważna jest jakość i estetyka wykończenia, by po roku witacze nie stały się antyreklamą twojego regionu.


Pamiętaj, że witacze powinny być funkcjonalne, czytelne i estetyczne. Ich rola polega na przyciąganiu uwagi, informowaniu i reprezentowaniu miasta. Działając zgodnie z powyższymi wskazówkami, będziesz mógł stworzyć piękne witacze, które będą dumą miasta i przyciągać turystów oraz mieszkańców.