Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2023
  • 29 lipca 2023
  • wyświetleń: 15369

W budynku Wodnej Wieży będą działać dwa lokale gastronomiczne

Restauracja oraz bistro będą prosperowały w budynku remontowanej Wodnej Wieży w Pszczynie. Choć inwestorzy nie zdradzają jak na razie daty otwarcia obiektu i znajdujących się w nim lokali gastronomicznych, wiemy już, jaki będą miały charakter.

DSC 3169
Wodna Wieża w Pszczynie · fot. Ela


Remont starej wieży ciśnień, rozpoczęty przez nowych właścicieli, wystartował dwa lata temu. Już wtedy inwestorzy zapowiadali, że szykują się zmiany. W nowej i zmienionej przestrzeni przewidzieli jednak miejsce dla lokalu gastronomicznego, a nawet dwóch. Dziś już wiemy, że jednym z nich będzie fine diningowa restauracja o nazwie "Steampunk", drugim "Tickets Bistro & Wine". Nowa załoga podkreśla, że oba miejsca będą prowadzone z pomysłem i ambicjami, w oparciu o sezonowe, wysokiej jakości produkty. W restauracji ma się znaleźć ambitne autorskie menu, z kolei bistro będzie oferowało kuchnię międzynarodową, z polskimi akcentami i winem z selekcji z całego świata.

W tej chwili trwa kompletowanie zespołu, w tym kucharzy, kelnerów, piekarzy, cukierników, sommelierów i pomocy kuchennej. Mimo to inwestorzy niestety nie zdradzają jak na razie możliwej daty zakończenia prac remontowych i otwarcia Wodnej Wieży.

Przypomnijmy, że wieża ciśnień przy ul. Kilińskiego przeszła w ręce nowych właścicieli przed ponad dwoma laty. Wówczas w rozmowie z naszym portalem zdradzili oni, że budynek zachowa steampunkowy charakter i nazwę, ale jednocześnie ulegnie zmianom i przebudowie, a wewnątrz poza gastronomią będzie prosperować również strefa SPA i apartamenty.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodna Wieża

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj