Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2023
  • 24 lipca 2023
  • wyświetleń: 7688

[ZDJĘCIA] Ścieżka rowerowa w budowie. Kiedy zakończenie inwestycji?

Tour de Pologne za pasem. 2 sierpnia kolarze mają przejechać z Pszczyny aż do Bielska-Białej. Tymczasem na odcinku Łąka - Wisła Wielka wciąż trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej. Jak wyglądają postępy? Kiedy inwestycja zostanie zakończona?

Budowa ścieżki rowerowej Łąka - Wisła Wielka - 20.07.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


Temat budowy ścieżki rowerowej interesuje nie tylko mieszkańców, ale również turystów i radnych. Podczas ostatniej sesji Marta Wojciechowska-Smolarz dopytywała burmistrza o termin zakończenia inwestycji.

- Jest to trudny kontrakt, trudny wykonawca. Burmistrz Sidzina wraz z zespołem cały czas monitoruje temat. Myślę, że do końca wakacji powinniśmy ten temat domknąć, ewentualnie początkiem września. Takie też mamy zapewnienia ze strony firmy Opitek - odpowiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

ścieżka rowerowa
Zakończyły się prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach do skrzyżowania z ul. Rudawki w Rudołtowicach


Tymczasem, jak dowiadujemy się w urzędzie, zakończyły się prace na odcinku N-B po stronie południowej - od skrzyżowania z ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach do skrzyżowania z ul. Rudawki w Rudołtowicach. W najbliższych dniach odbędą się tam odbiory techniczne.

Roboty wykończeniowe trwają na odcinku F1-F2 - od Ronda Miast Partnerskich w Pszczynie do ul. Fitelberga w Łące. W tym miejscu warto dodać, że zmieniła się już organizacja ruchu w obrębie ulicy Kasztanowej. Dotychczasowy zjazd z ulicy Turystycznej w Kasztanową został zasypany, a wzdłuż niego ułożony został chodnik i wylano asfalt na ścieżce rowerowej. Teraz, aby skręcić w ulicę Kasztanową (i dotrzeć m.in. do Ośrodka Sportów Wodnych), należy zjechać w zjazd funkcjonujący do niedawna wyłącznie jako wyjazd z tej drogi.

ścieżka rowerowa
Zmiana organizacji ruchu w obrębie ul. Kasztanowej w Łące


Obecnie prowadzone są prace na od odcinku F2-F3 - od ul. Fitelberga w Łące do ul. Brzozowej w Wiśle Wielkiej. Większość robót związana z kanalizacją, podbudową i studzienkami jest już gotowa. W najbliższym czasie położona zostanie warstwa wiążąca i ścieralna, która znajduje się na 50% tej inwestycji.

Budowa ścieżki rowerowej Łąka - Wisła Wielka - 20.07.2023
Budowa ścieżki rowerowej Łąka - Wisła Wielka - 20.07.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


- W trakcie budowy sieci ścieżek rowerowych pojawiły się problemy, które spowolniły tempo realizacji zadania. Robimy jednak wszystko, aby prace zakończyły się jak najszybciej - mówi Piotr Sidzina, zastępca burmistrza Pszczyny. - Cieszy nas rosnąca popularność turystyki rowerowej. Mieszkańcy korzystają z tras i ścieżek rowerowych znajdujących się na terenie gminy Pszczyna. Z pewnością ma to ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Staramy się wymóc na wykonawcy, aby przyspieszył realizację inwestycji. Niestety w czasie pandemii, gmina - ze względu na obowiązujące przez wiele miesięcy, aż do 1 lipca br., przepisy krajowe dotyczące zamówień publicznych - miała związane ręce - dodaje.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.