Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 277

Nie ma wakacji od segregacji

Wielu z nas rozpoczęło okres urlopowy. Podczas wyjazdów, zarówno tych bliższych, jak i dalszych nie zapominajmy jednak o właściwej segregacji odpadów.

Nie ma wakacji od segregacji


Zniszczone walizki, plecaki

Stare, zniszczone walizki i duże plecaki zaliczają się do kategorii odpadów wielkogabarytowych, czyli takich, które należy oddać do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Akcesoria kampingowe i plażowe

Odpady wielkogabarytowe to także: zniszczone namioty, krzesła i stoliki turystyczne oraz akcesoria plażowe, takie jak: parasole, leżaki, parawany plażowe, materace dmuchane, piłki, akcesoria dmuchane do pływania. Trzeba z nimi postąpić tak, jak z walizkami. Natomiast plastikowe wiaderka, zabawki do piasku, termosy, bidony plastikowe trzeba wyrzucić do żółtego pojemnika/worka przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne. Miłośnicy kempingów, którym zostały puste butle gazowe, muszą pofatygować się z nimi do PSZOK-u.

Torby podróżne, śpiwory, koce

Torby podróżne wykonane z materiału, śpiwory, koce, ręczniki, sandały, klapki, kąpielówki, stroje kąpielowe, które nie nadają się już do użytku, wyrzuca się do pojemnika na odpady pozostałe po segregacji (tzw. "zmieszane"). Jednak lepszym dla środowiska rozwiązaniem jest oddanie ich do PSZOK-u, gdzie znajdują się specjalne kontenery na tekstylia i odzież.

Kremy do opalania

Jeśli nie udało nam się zużyć kremu do opalania, prawdopodobnie nie wykorzystamy go w następnym sezonie, ponieważ minie jego termin ważności. Gdzie go wyrzucić? Sam specyfik można wyrzucić do pojemnika czarnego na odpady pozostałe po segregacji - zmieszane, a puste, plastikowe opakowanie po nim - do żółtego pojemnika/worka na metale i tworzywa sztuczne. Tubka zabrudzona, z resztkami kremu, z której nie da się usunąć zawartości, musi jednak trafić do pojemnika czarnego na odpady pozostałe po segregacji - zmieszane.

Okulary przeciwsłoneczne

Drobne przedmioty typu: okulary przeciwsłoneczne, okularki i czepki pływackie wyrzuca się do pojemnika czarnego na odpady pozostałe po segregacji - zmieszane. Podobnie jak pamiątki z wakacji, które uległy zniszczeniu w trakcie podróży, np. magnesy na lodówkę czy ozdoby ceramiczne.

Nie ma wakacji od segregacji

BM / pless.pl

źródło: UG Kobiór

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj