Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2023
  • 28 lipca 2023
  • wyświetleń: 3437

Pszczyński Budżet Obywatelski 2024: można zgłaszać propozycje!

Za nami:

Ruszyła kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna kwota przeznaczona na projekty planowane do realizacji wynosi 2 500 000 zł.

pszczyna z lotu ptaka, rynek, starówka, ratusz
Pszczyńska starówka z lotu ptaka · fot. UM Pszczyna


5% Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 przeznaczone zostanie na projekty o charakterze ogólnogminnym. Podobna kwota została zabezpieczona w formie rezerwy. Reszta zostanie podzielona na kwotę bazową oraz środki proporcjonalnie do Iiczby mieszkańców każdej jednostki pomocniczej.

Koszt realizacji zgłoszonego projektu w kategorii projekt ogólnogminny do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 nie może być większy niż 125 000,00 zł.

- Od wielu lat realizujemy projekty mieszkańców zgłaszane do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wielokrotnie wnioskodawcy zaskakiwali nas swoją kreatywnością. Liczę, że i w tym roku będzie podobnie. Przy okazji realizacji wniosków na projekty ogólnogminne zachęcamy mieszkańców do składania propozycji o charakterze ekologicznym lub prospołecznym. Po raz kolejny do dyspozycji mieszkańców przekazujemy kwotę 2,5 mln zł. Jestem przekonany, że dowiemy się o wielu nowych ciekawych propozycjach - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

PBO


Wnioski z projektami do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 przyjmowane są od 17 do 31 lipca w godzinach pracy urzędu.

Właściwe komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Pszczynie dokonają w terminie od 02.08.2023 r. do 28.08.2023 r. analizy wniosków.

Projekt lokalny - osiedlowy i sołecki, aby uzyskać rekomendację Komisji do spraw weryfikacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 do realizacji, musi uzyskać poparcie co najmniej 3% mieszkańców z zastrzeżeniem, że jako wyjściową do obliczenia wskaźnika poparcia przyjmuje się liczbę mieszkańców danej jednostki pomocniczej na podstawie listy meldunkowej.

Głosowanie trwać będzie w dniach od 28 września do 11 października.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad, terminów oraz procedur Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego znajdują się na stronie - https://budzet.pszczyna.pl/

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.