Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2023
  • wyświetleń: 2963

[ZDJĘCIA] Kamienica jak nowa! Zakończyła się termomodernizacja

Budynek wielorodzinny przy ul. Kopernika 23 odzyskał dawny blask. W ostatnich dniach zakończyły się prace związane z termomodernizacją obiektu.

Kamienica przy ul. Kopernika 23 po termomodernizacji - 13.07.2023 · fot. UM Pszczyna


Obecnie trwa wymiana instalacji wewnątrz kamienicy. W najbliższym czasie wymienione zostaną drzwi wejściowe.

Równocześnie prowadzone są prace pod adresami: Kopernika 31, Kopernika 50 i Kopernika 50A w Pszczynie. To działanie w ramach drugiego etapu programu "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach wielorodzinnych w gminie Pszczyna".

Kamienica w trakcie termomodernizacji
Kamienica przy ul. Kopernika 23 w trakcie termomodernizacji · fot. UM Pszczyna


- Od kilku lat prowadzimy prace termomodernizacyjne budynków znajdujących się w gminnych zasobach. To duże inwestycje, na które uzyskujemy dofinansowane ze środków zewnętrznych - objaśnia burmistrz Dariusz Skrobol, zwracając uwagę, że to jedno z działań proekologicznych mających na celu poprawę powietrza na terenie gminy.

Inwestycja jest realizowana dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Spójności pozyskanym przez gminę Pszczyna w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączny koszt termomodernizacji czterech budynków przy ulicy Kopernika wyniesie 1 358 092,50 złotych.

ar / pless.pl

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.