Wiadomości

  • 12 lipca 2023
  • wyświetleń: 386

Jak prawidłowo stosować maski do włosów?

Materiał partnera:

Jeśli chcesz zadbać o prawidłową pielęgnację włosów, to nie możesz ograniczać się jedynie do regularnego stosowania odżywki. Niezbędne jest też używanie maski do włosów, która ma bardziej skoncentrowaną formułę, a tym samym zapewnia jeszcze bardziej dogłębne działanie. Dzięki temu włosy są odżywione, nawilżone i odbudowane. Maska zapewnia też włosom ochronną powłokę, która zabezpiecza pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdź, jak prawidłowo nakładać maskę do włosów, aby dostrzec wszystkie zalety tego produktu.

maski do włosów


Jak stosować maskę do włosów?Na pewno szybko dostrzeżesz to, że maski do włosów mają dużo gęstszą konsystencję w porównaniu do odżywek. Już sama ta formuła sprawia, że kosmetyk należy nakładać w nieco inny sposób. Przede wszystkim maska jest skuteczna, jeśli pozostaje na włosach przez dłuższy czas - nawet kilkadziesiąt minut. Dopiero potem możesz ją spłukać.

Zwróć również uwagę na to, że maskę należy nakładać na całą długość włosów, a niekiedy producent zachęca też do aplikowania na skórę głowy. Gdy już to zrobisz, to załóż na głowę foliowy czepek i owiń ręcznikiem. Gwarantujemy, że zapewni to jeszcze lepsze efekty, czego zasługą będzie wyższa temperatura. Takie środowisko sprzyja otwieraniu łusek włosów, a tym samym składniki odżywcze mogą wniknąć jeszcze głębiej.

Minęło już 20-40 minut? Zatem możesz przejść do spłukiwania odżywki. Pamiętaj, żeby zrobić to bardzo dokładnie, bo inaczej może dojść do obciążenia włosów. Jeśli chodzi o częstotliwość nakładania maski, to jest to bardzo indywidualna sprawa - po prostu obiektywnie oceń stan swoich włosów. Zazwyczaj eksperci zalecają stosowanie maski do włosów przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje masek do włosów?Bez problemów wybierzesz maskę, która najlepiej odpowiada potrzebom Twoich włosów. Dzięki temu zapobiegniesz ich nadmiernemu wypadaniu, łamaniu itp. Przekonaj się, jakie rodzaje masek do włosów warto stosować regularnie.

Maski do farbowanych włosówJeśli farbujesz włosy, to dedykowane maski dbają o utrzymanie intensywności koloru przez długi czas. Dodatkowo chronią przed blaknięciem lub pojawieniem się innych tonów. Szczególnie pamiętaj o tym, jeśli farbujesz włosy na blond, bo fioletowa maska zapobiega żółknięciu koloru.

Nawilżające maski do włosówBez wątpienia to właśnie nawilżające maski do włosów są najchętniej wybierane przez włosomaniaczki. Przede wszystkim ze względu na szerokie działanie tych produktów - zapewniają nie tylko nawilżenie, ale również odżywienie i regenerację. Dzięki temu pasma są miękkie, elastyczne i pełne naturalnego blasku. Taki efekt osiągniesz, gdy zdecydujesz się na kosmetyki z olejami roślinnymi, masłem shea, gliceryną czy aloesem.

Wygładzające maski do włosówKolejnym chętnie wybieranym rodzajem masek są te wygładzające. To świetne rozwiązanie, jeśli masz problem z niesfornymi kosmykami oraz włosami skłonnymi do puszenia się. W takim przypadku skutecznym sposobem jest regularna pielęgnacja przy pomocy maski z keratyną, jedwabiem czy humektantami. Wbrew opinii wielu specjalistów niekiedy warto nałożyć też maskę silikonową, choć lepiej zostaw tę opcję jedynie na ważne okazje. W ten sposób ujarzmisz swoje włosy i sprawisz, że będą zachwycały jedwabistą gładkością.

Regenerujące maskiMasz łamiące się i podatne na uszkodzenia włosy? Zatem wybierz regenerującą maskę, która ma w składzie minerały, ekstrakty roślinne, witaminy, a także proteiny keratynowe. W ten sposób wzmocnisz strukturę włosów, poprawisz ich elastyczność oraz ograniczysz łamliwość. Tego typu produkty warto nakładać zimą, kiedy włosy są narażone na częste otarcia i uszkodzenia pod wpływem czapki, szalika i zmiennej temperatury.