Wiadomości

  • 12 lipca 2023
  • 13 lipca 2023
  • wyświetleń: 878

Izabela Kloc na temat wyzwania i zagrożenia przyszłości -"Silesia of the future - 2049"

Artykuł sponsorowany:

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na dziewiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem debata będzie poświęcona wyzwaniom i zagrożeniom przyszłości.

Izabela Kloc


- Podczas debaty będziemy szukać odpowiedzi na pytania o Śląsk, Polskę, Europę i świat w 2049 roku. Jak wyniknie z przebiegu konferencji, ta data nie została wybrana przypadkowo. Zapytamy, jak wyobrażają sobie przyszłość: naukowcy, publicyści, managerowie, samorządowcy, politycy i prezesi wiodących spółek w województwie śląskim. Są to pytania o naszą przyszłość i miejsce w zmieniającej się Europie - mówi Izabela Kloc.

Konferencja zostanie podzielona na trzy panele tematyczne: zagrożenia cywilizacyjne, gospodarka przyszłości, społeczeństwo przyszłości.

W konferencji wezmą udział, m.in. prof. Andrzej Zybertowicz - Doradca Prezydenta RP, Kosma Tadeusz Złotowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Paweł Lewandowski - Wiceminister Cyfryzacji, Paweł Jabłoński - Wiceminister Spraw Zagranicznych, Piotr Pyzik - Wiceminister Aktywów Państwowych, Dariusz Wójtowicz - Prezydent Mysłowic, Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tomasz Heryszek - prezes Węglokoksu, Mariusz Wielkopolan - Prezes JSW Nowe Projekty.

Konferencja odbędzie się 14 lipca, w godzinach 12.00 - 14.00, transmisja na profilu https://www.facebook.com/slaskilad/.