Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 627

Delegacja z Ukrainy z wizytą w urzędzie w Pawłowicach

W środę, 5 lipca w urzędzie gminy Pawłowice gościła delegacja z Ukrainy. Spotkanie odbyło się w ramach unijnego programu wymiany dla regionów węglowych w okresie przejściowym.

Delegacja z Ukrainy z wizytą w urzędzie w Pawłowicach
Delegacja z Ukrainy z wizytą w urzędzie w Pawłowicach · fot. UG Pawłowice


Grupa z Ukrainy w ramach wizytowania Śląska odwiedziła gminę Pawłowice i spotkała się z wójtem gminy Franciszkiem Dziendzielem i jednocześnie wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Gmin Górniczych. Celem wizyty była rozmowa o doświadczeniach Pawłowic z transformacją energetyczną.

Wśród gości z Ukrainy znaleźli się m.in burmistrzowie miejscowości z zachodniej Ukrainy, m.in. z Wołynia, radni, przewodniczący gmin oraz przedsiębiorcy. Wójt Franciszek Dziendziel przedstawił gminę i opowiedział, jak przebiega proces transformacji. Wspomniał o inwestycjach w fotowoltaikę czy uliczne oświetlenie ledowe w ramach zadań gminnych, ale również o dofinansowaniach dla mieszkańców w nowoczesne źródła energii. Gości interesowało, w jaki sposób na stosunkowo niewielki teren przyciągnąć przedsiębiorców, skąd gmina pozyskuje środki na rozwój energetyczny i czy dla rozwoju gminy ważniejsze są inwestycje czy potrzeby mieszkańców.

Po wizycie w Pawłowicach grupa udała się na spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju i Gierałtowicach.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.