Wiadomości

 • 10 lipca 2023
 • wyświetleń: 306

Gdzie dostać tani kredyt gotówkowy?

Materiał partnera:

Kiedy planujesz wzięcie kredytu gotówkowego, najczęściej skupiasz się na znalezieniu jak najtańszej i najkorzystniejszej oferty, choć te dwa parametry nie zawsze idą ze sobą w parze. Poniżej przeczytasz kilka przydatnych informacji, pomagających znaleźć tani kredyt gotówkowy, który będzie dobrze dopasowany do Twoich potrzeb finansowych.

tanikredytgotowkowy


Zanim weźmiesz kredytPrzed przystąpieniem do poszukiwań kredytu gotówkowego, przede wszystkim dokładnie przeanalizuj swoją sytuację materialną i określ, jaka dokładnie wysokość środków jest Ci potrzebna. Oszacuj także, na jak długi okres chcesz zaciągnąć kredyt.

Kolejnym krokiem może być również sprawdzenie swojej zdolności kredytowej, by zorientować się, czy pożądane parametry zobowiązania są w Twoim zasięgu. Możesz w tym celu skorzystać z kalkulatora dostępnego za darmo online, lub udać się do banku i skonsultować z pracownikiem instytucji.

Pamiętaj, że korzystając z internetowych narzędzi, poznasz jedynie orientacyjne informacje na swój temat. Każdy bank podchodzi do oceny zdolności kredytowej nieco inaczej i może wyliczyć jej poziom zupełnie inaczej niż algorytm jakiegoś branżowego portalu www.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt?Wbrew popularnemu przekonaniu — nie zawsze najkorzystniejszą propozycję kredytową otrzymasz w banku, którego jesteś stałym klientem. Wieloletnia relacja z instytucją niekoniecznie sprawi, że znajdziesz tam najtańszy kredyt z najlepszymi warunkami. Zdarza się, że banki wypuszczają wyjątkowo tanie oferty dedykowane nowym klientom po to, by przyciągnąć ich jak największą ilość.

Ze względu na różne działania marketingowe poszczególnych instytucji, warto przed wyborem finansowania zapoznać się ze wszystkimi aktualnymi propozycjami na internetowych porównywarkach. Przykładowo w serwisie pozyczasz.pl znajdziesz najtańszy kredyt na górze zastawienia. Takie porównywarki skupiają wszystkie najkorzystniejsze oferty w jednym miejscu, a ich kluczowe parametry przedstawione są w przejrzysty sposób.

Zapoznając się z informacjami dotyczącymi kredytów, zwróć szczególną uwagę na:

 • RRSO kredytu
 • to rzeczywista roczna stopa oprocentowania zawierająca wszystkie koszty, nie tylko oprocentowanie;
 • Dodatkowe warunki zawarcia umowy
 • na przykład konieczność wykupienia ubezpieczenia lub założenia konta osobistego.


Czy najtańszy kredyt jest zawsze najlepszy?Najtańsza oferta kredytu gotówkowego nie zawsze jest tą, która najlepiej odpowiada na potrzeby konsumenta, dlatego tak ważne jest, by wziąć pod uwagę nie tylko koszty wynikające z oprocentowania, prowizji oraz wszystkie dodatkowe opłaty, ale także pozostałe czynniki, których rodzaj i waga będą zależne od Twoich priorytetów.

Mowa m.in. o:

 • dostępności placówek bankowych w Twojej okolicy,
 • jakości obsługi klienta,
 • usługach towarzyszących zawarciu umowy kredytowej;
 • występowaniu ewentualnej prowizji za wcześniejszą spłatę;
 • czasie rozpatrywania wniosków.


Co jeszcze sprawdzić przed wyborem najtańszego kredytu?Kiedy uda Ci się wstępnie wytypować najtańszy i najlepszy kredyt dla siebie, możesz zrobić jeszcze dodatkowy research internetowy, dzięki któremu zorientujesz się, co o danym produkcie sądzą inni klienci wybranego banku. Sekcja komentarzy na portalach o tematyce finansowej i fora internetowe potrafią być kopalnią wiedzy na temat poziomu zadowolenia konsumentów, którzy zawarli tę samą umowę, na którą Ty dopiero pragniesz się zdecydować.

Jeżeli jednak mimo pomocy porównywarki ofert kredytów gotówkowych i opinii byłych klientów, nie udało Ci się wyłuskać tej jednej, najkorzystniejszej propozycji, a wszystkie produkty wydają Ci się takie same, lub opisane w zbyt zawiły sposób, przemyśl skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy kredytowego. Dzięki ekspertowi z dziedziny finansów możesz zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. To osoba, która pomoże Ci dobrze zrozumieć wszystkie dokumenty i wynikające z nich prawa oraz obowiązki.

Analiza warunków to podstawaPodpisanie umowy kredytowej bez dokładnego przeczytania i zrozumienia każdego z podpunktów nie jest odpowiedzialne i może doprowadzić do kłopotów finansowych. Każda wątpliwość związana z treścią dowolnego dokumentu kredytowego, musi zostać rozwiana przez pracownika banku, a jeśli Twój poziom zaufania do kredytodawcy nie jest wystarczający, z pomocą - kolejny raz - może przyjść niezależny doradca kredytowy.

Na koniec bardzo ważna informacja:
Kredyt gotówkowy to zastrzyk dodatkowych finansów, który może poratować Cię w nagłej sytuacji, jednak zawsze niesie za sobą ryzyko zadłużenia i nie może być standardowym środkiem zarządzania domowym budżetem. Na kredyt decyduj się w ostateczności.