Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2023
  • 13 lipca 2023
  • wyświetleń: 3570

[FOTO] Pranie pachnące sztuką: wieś na obrazach w skansenie!

Za nami:

Cykl "Pranie pachnące sztuką" to nowa inicjatywa Powiatu Pszczyńskiego, która promuje lokalnych twórców i wskazuje, że dla sztuki każda przestrzeń jest dobra. Obrazy pszczyńskich artystów pojawiły się na płótnach w trzech różnych przestrzeniach miasta. W niedzielne popołudnie 9 lipca w wyjątkowej scenerii chałupy z Grzawy w pszczyńskim skansenie została zainaugurowana trzecia wystawa. Zobaczcie zdjęcia z wernisażu!

Wernisaż wystawy prac uczniów pracowni Wiktorii Kani w pszczyńskim Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej w ramach projektu "Pranie pachnące sztuką"- 09.07.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Obrazy o tematyce wiejskiej zaprezentowane zostały w niecodziennej formie - zostały wydrukowane na tkaninie dekoracyjnej i wywieszone jak pranie - na sznurze rozwieszonej przed chałupą z Grzawy, przypięte klamerkami. Wystawa składa się z 12 prac pszczyńskich artystów, są to zarówno dzieci jak i dorośli - uczniowie pracowni artystycznej prowadzonej przez Wiktorię Kanię - pszczyńską malarkę, rysowniczkę, graficzkę oraz architektkę wnętrz. Otwarcie wystawy połączone było z plenerem malarsko-rysunkowym, w którym brali udział autorzy prac i wszyscy chętni.

Przypomnijmy: pierwsza wystawa z cyklu "Pranie pachnące sztuką" prezentuje ilustracje zegarów pochodzących z pracowni znanego pszczyńskiego zegarmistrza, Stanisława Lisa. Autorką grafik jest Zofia Siwy. Ekspozycja została otwarta w ogrodzie starostwa powiatowego przy ul. 3 Maja w czwartek 6 lipca. Dzieła możemy zobaczyć latem od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.

Szczegóły i fotorelacja z wernisażu tutaj: [ZDJĘCIA] W ogrodzie starostwa pranie pachnie sztuką.

Natomiast w piątkowe popołudnie 7 lipca u zbiegu ulic Kościuszki i Poniatowskiego, na terenie osiedla Śródmieście w Pszczynie, otwarto drugą wystawę - obrazów Anny Stoszek-Szroborz.

Szczegóły tutaj: [ZDJĘCIA] Pranie pachnące sztuką. Obrazy zawisły w Śródmieściu!

Wszystkie trzy wystawy z cyklu można oglądać przez całe wakacje!

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj