Wiadomości

  • 7 lipca 2023
  • 8 lipca 2023
  • wyświetleń: 1043

Akademia WSB kolejny raz najlepsza

Artykuł sponsorowany:

Duży sukces Akademii WSB w najważniejszym polskim rankingu szkół wyższych. Wywodząca się z Dąbrowy Górniczej Akademia, od lat posiadająca swoje wydziały w Cieszynie i Żywcu, w prestiżowym zestawieniu porównującym polskie uczelnie wyższe zajęła 3. miejsce w Polsce i okazała się zdecydowanie najwyżej notowaną Uczelnią z województwa śląskiego.

Prorektor Akademii WSB dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna odbiera wyróżnienie podczas gali Rankingu Perspektyw
Prorektor Akademii WSB dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna odbiera wyróżnienie podczas gali Rankingu Perspektywy 2023


Ranking Szkół Wyższych - Perspektywy 2023— Najważniejszymi odbiorcami naszego rankingu są oczywiście maturzyści — powiedział cytowany w komunikacie Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Perspektywy, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

— Chcemy ułatwić młodym ludziom wybór kierunku studiów i uczelni. Ale Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to także swego rodzaju "fotografia" polskich uczelni, zrobiona pod nieprzypadkowym kątem. Fotografia, która pomaga nam określić, w jakim miejscu jesteśmy, co powinniśmy poprawić, na co zwrócić szczególną uwagę w kolejnych latach — dodał

Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej, Cieszyna i ŻywcaAkademia WSB wywodzi się z Dąbrowy Górniczej, gdzie do uzyskania statusu akademii w 2018 r działała pod nazwą Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Uczelnia funkcjonuje również w innych Miastach naszego województwa np. w Cieszynie od 2008 roku gdzie wdraża wypracowane standardy kształcenia praktycznego. Uczelnia prowadzi w Cieszynie cztery kierunki studiów pierwszego stopnia: Informatyka, Zarządzanie i inżynieria produkcji, Studia menedżerskie i Bezpieczeństwo narodowe; oraz trzy kierunki studiów drugiego stopnia magisterskich : Zarządzanie, Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Bezpieczeństwo narodowe. W tym roku kierunkiem wprowadzanym, na który trwa wstępna rejestracja kandydatów jest Psychologia.

WSB Cieszyn


Pozycja Akademii WSBO aktualnej, bardzo wysokiej pozycji Akademii WSB świadczy także podsiadania aż 7 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego i 7 uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinach naukowych: stosunki międzynarodowe, nauki o rodzinie, inżynieria bezpieczeństwa, nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika, nauki o bezpieczeństwie oraz inżynieria lądowa, geodezja i transport. Pozwala to Akademii WSB śmiało spoglądać w kierunku wyznaczonego celu strategicznego uczelni - międzynarodowego uniwersytetu.

Informatyka . Studia dla programistów i nie tylkoInformatyka w Akademii WSB to jedna z najlepszych propozycji edukacyjnych w kraju. Akademia WSB jako jedyna Uczelnia w regionie znalazła się wśród zwycięzców konkursów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Cieszynie studenci mogą wybrać jedną z następujących specjalności: Inżynieria oprogramowania, Mechatronika i inteligentne rozwiązania informatyczne, Bezpieczeństwo danych i informatyka śledcza oraz Grafika komputerowa i elementy rzeczywistości mieszanej.

Logistyka, jakość, BHPKierunkiem, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów w Cieszynie jest zarządzanie i inżynieria produkcji. Interdyscyplinarny kierunek techniczny łączy nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z umiejętnościami menedżerskimi. W ramach kierunku można wybrać specjalności: Inżynier BHP, Logistyka i transport, Zarządzanie jakością w produkcji i usługach lub Inżynier symulacji. Studia trwają 3,5 lub 5 lat i kończą się zdobyciem tytułu inżyniera lub magistra inżyniera.

Kryminalistyka w CieszynieAkademia WSB znana jest z kształcenia na bardzo wysokim poziomie przyszłych i obecnych mundurowych na kierunku Bezpieczeństwo narodowe. Uczelnia kształci studentów, którzy po ukończeniu studiów pracują w służbach mundurowych takich jak: Wojsko, Policja, Straż pożarna czy Straż Graniczna. Z myślą o takich studentach uczelnia włączyła się w program Legia Akademicka, dzięki któremu w czasie studiów można odbyć dwa szkolenia wojskowe - zakończone zdobyciem stopnia wojskowego - finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Natomiast absolwenci Akademii WSB, którzy rozpoczną służbę w Policji mogą liczyć na skrócone o połowę szkolenie wstępne. Najpopularniejszą specjalnością kierunku Bezpieczeństwo narodowe jest Kryminalistyka. Akademia WSB posiada własne laboratoria kryminalistyczne i bardzo doświadczonych wykładowców-praktyków, którzy studentom przekazują wiedzę zdobytą podczas wielu lat pracy w policji i straży granicznej.

Studia menedżerskie - kierunek na zamówienie naszego regionuKierunek studia menedżerskie łączy w sobie wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak ekonomia, psychologia, prawo, finanse. Studia licencjackie trwające 3 lata, w ramach których można wybrać takie specjalności jak: Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie, Menedżer projektu, Menedżer zasobów ludzkich oraz Digital marketing i zarządzanie sprzedażą. Kierunek został stworzony w oparciu o badania potrzeb lokalnego rynku pracy i jest dostępny jednynie w Cieszynie

Studia dzienne tylko 3 dni w tygodniuProgram 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu - środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą - ale nie muszą - przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.

Wsparcie od początku studiów. Studia dzienne za 280 zł miesięcznie przez cały pierwszy rokMimo szalejącej inflacji Akademia WSB utrzymała bardzo atrakcyjne czesne dla studentów studiów dziennych. Dzięki programowi "Wsparcie na starcie" przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 280 zł. Warunek jest jeden - należy zarejestrować się na studia przed 14 lipca.

WSB Cieszyn


Stypendia już od pierwszego dnia studiówDla studentów niepełnosprawnych lub tych w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów.

Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

Akredytacje - międzynarodowe potwierdzenie wysokiego poziomuAkademia WSB posiada międzynarodowe akredytacje oraz członkostwa: CEEMAN IQA - jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych akredytacji w obszarze edukacji menedżerskiej przyznaną w 2020 roku przez International Association for Management Development in Dynamic Societies CEEMAN. Uczelnia posiada również dwie akredytacje techniczne EUR-ACE® Label przyznane przez Komisję Akredytacyjną Uczelni Technicznych (KAUT). Akademia WSB jako pierwsza i jak dotychczas jedyna uczelnia w Polsce uzyskała międzynarodowy Certyfikat Responsible Management Education Partner wydany przez GPM Global.

Kierunki studiów I stopnia w Cieszynie

Akademia WSB w Cieszynie - kierunki i specjalności

STUDIA MAGISTERSKIE W CIESZYNIE

Budynek Akademii WSB w Cieszynie przy ul. Frysztackiej 44
Budynek Akademii WSB w Cieszynie przy ul. Frysztackiej 44


Kontakt


  • Akademia WSB
  • Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
  • ul. Frysztacka 44
  • 43-400 Cieszyn

cieszyn@wsb.edu.pl
Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100
Strona www: https://wsb.edu.pl/cieszyn