Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2023
  • wyświetleń: 1397

[FOTO] Szybkie tempo rozbudowy ul. Miodowej we Frydku

Trwa przebudowa ul. Miodowej we Frydku - to jedna z największych inwestycji na drogach powiatowych. W ostatnim czasie drogowcy na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną ułożyli dwie warstwy asfaltowe. W 100% wykonano m.in. kanalizację deszczową.

Na ul. Miodowej ułożono dwie warstwy asfaltowe - 07.2023 · fot. Powiat


Rozbudowa ul. Miodowej we Frydku realizowana jest w szybkim tempie. W lipcu minęło pół roku od przekazania placu budowy wykonawcy, który zrealizował już ok. 75% zakresu inwestycji. W całości ukończono budowę kanalizacji deszczowej, sieci energetycznej i teletechnicznej oraz kanału technologiczny. Zakończyły się również roboty brukarskie w zakresie układania krawężników drogowych i prace związane z rozbudową oświetlenia drogi.

W ostatnim czasie na odcinku od skrzyżowania z ul. Górnośląską do okolic skrzyżowania z ul. Leśną ułożone zostały dwie warstwy asfaltowe. Warstwę ścieralną na jezdni drogowcy planują położyć jeszcze w sierpniu. Obecnie budowany jest chodnik w warstwie podbudowy kamiennej.

Na ul. Miodowej ułożono dwie warstwy asfaltowe - 07.2023
Na ul. Miodowej ułożono dwie warstwy asfaltowe - 07.2023 · fot. Powiat


Wspólnie z Gminą Miedźna przebudowujemy jedną z ważniejszych ulic we Frydku. Wzdłuż ulicy Miodowej powstała gęsta zabudowa jednorodzinna. Jest tam szkoła. W okolicy znajduje się przedszkole, boisko i punkty użyteczności publicznej. To potrzebna inwestycja, a dzięki współpracy możemy realizować więcej zadań dla naszych mieszkańców.

Barbara BandołaStarosta pszczyński


Przebudowa ul. Miodowej we Frydku kosztować będzie ponad 14 mln zł. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel 11,4 mln zł dofinansowania w ramach funduszu "Polski Ład". Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Miedźna.

Efektem tej inwestycji będzie poprawa płynności ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Grzegorz Nogłyczłonek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.