Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • 4 września 2023
  • wyświetleń: 10211

Parking przy ulicy Korfantego będzie płatny!

1 lipca wprowadzone zostały zmiany dotyczące zasad parkowania na terenie Pszczyny. Podniesione zostały stawki godzinowe w strefach płatnego parkowania. Musimy także płacić za pozostawienie samochodu w soboty, niedziele i święta na parkingu przy ul. Żorskiej (piszemy o tym TUTAJ). Teraz kierowców czeka kolejna zmiana.

Parking przy Bajaderze na ulicy Korfantego - 5.07.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


Podczas czwartkowej (31 sierpnia) sesji Rady Miejskiej radni większością głosów (21 za, 1 wstrzymujący się) przyjęli uchwałę dotyczącą zmiany "uchwały w sprawie ustalenia w Pszczynie strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania". Z jej treści wynika, że do strefy płatnego parkowania "B" dodano ulicę Korfantego. Chodzi o parking znajdujący się przed Bajaderą.

Pół godziny za darmo

Co ważne, dla samochodów zaparkowanych na parkingu przy ulicy Korfantego wprowadzono możliwość pozostawienia pojazdu za darmo przez pół godziny w czasie doby.


strefa B - ul. Korfantego


W uzasadnieniu czytamy, że głównym celem funkcjonowania SPP jest zmniejszenie liczby samochodów napływających do centrum, zwiększenie przepustowości i rotacji samochodów na miejscach parkingowych. W Strefie B dodano ul. Korfantego. Dochody z tytułu opłat wpływające do budżetu pozwolą na zwiększenie wpływów ze SPP z przeznaczeniem na remont i utrzymanie dróg gminnych oraz parkingów. Wprowadzenie stawki zerowej dla parkowania przez pół godziny na parkingu przy ul. Korfantego wynika z treści propozycji zarządcy ruchu Starosty Pszczyńskiego w piśmie z 19.07.2023 r.

Projekt uchwały objęty był konsultacjami społecznymi. Nie wpłynęły żadne opinie i uwagi. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

opłaty za parkowanie strefy
fot. pless.pl


opłaty za parkowanie abonament
fot. pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.