Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2023
  • 9 lipca 2023
  • wyświetleń: 9065

W Studzienicach jak w Prowansji. Dni otwarte Lawendy pod Lasem

Za nami:

Najbliższy weekend będzie pachniał lawendą. 8 i 9 lipca zapraszamy na Dni Otwarte Lawendy pod Lasem w Studzienicach. Każdy, kto odwiedzi rodzinę Mazurów, będzie mógł poczuć się jak w Prowansji. Na plantacji pojawią się także stoiska innych producentów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Lawenda pod lasem
fot. Lawenda pod lasem


Lawendowe pola to o tej porze jedna z najpiękniejszych atrakcji lata. I nie trzeba przemierzać setek kilometrów, by je zobaczyć, bo małą Prowansję mamy w Studzienicach, gdzie pod lasem Anna Mazur z bliskimi uprawia różne odmiany lawendy. Właścicielka plantacji w ciągu roku podwoiła ilość krzaczków, obecnie na 70 arach rośnie 3 tysiące roślin. Właśnie trwają lawendowe żniwa, a z pięknych i pachnących kwiatów powstają m.in. wianki, bukiety, olejki czy hydrolaty. Woreczki z lawendą, hydrolat, wrzeciono, olejek i tabliczka zapachowa otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

8 i 9 lipca w godzinach od 11.00 do 20.00 studzienicka plantacja zaprasza na Dni Otwarte. W programie m.in. pokaz destylacji olejków z hydrolatu oraz degustacja wypieków i trunków na bazie lawendy (w godz. 12.00-15.00). Można będzie kupić rękodzieło z lawendą oraz wykonać zdjęcie w wyznaczonym do tego miejscu. Nowością będą stoiska producentów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. W godzinach 11.00 - 18.00 swoje produkty będą oferować: Tree Nuts, Pasieka Tomala, Pasieka św. Ambrożego, Gospodarstwo Przewoźnikówka, Farma Różnorodności oraz Bożena Rokita.

Lawenda pod Lasem, ul. św. Jana Pawła II 175, Studzienice

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.