Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2023
  • wyświetleń: 720

Pawłowice: Urząd dostosowany dla osób ze szczególnymi potrzebami

W Urzędzie Gminy Pawłowice znajdują się urządzenia tzw. pętle indukcyjne dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Punkt obsługi klienta w Urzędzie Gminy Pawłowice
Punkt obsługi klienta w Urzędzie Gminy Pawłowice · fot. UG Pawłowice


Urządzenia wzmacniające sygnał głosowy znajdują się przy punkcie obsługi klienta oraz na stanowisku, gdzie wydawane są dowody osobiste. Dzięki pętli indukcyjnej wzrasta komfort słyszenia i możliwość prowadzenia niezakłóconej konwersacji w warunkach, gdzie występuje hałas lub duża ilość zbędnych bodźców dźwiękowych.

Jednocześnie przypominamy, że osoby niesłyszące, słabosłyszące oraz mające tymczasowe problemy w komunikowaniu się mogą zostać obsłużone w języku migowym. Aby załatwić sprawę w urzędzie, konieczne jest umówienie spotkania co najmniej 3 dni przed planowaną wizytą. Spotkanie można zarezerwować pod numerem telefonu 32 4756 300 za pośrednictwem osoby trzeciej, sprawnej komunikacyjnie lub wysłać maila na adres gmina@pawlowice.pl z załączonym wnioskiem o pośrednictwo tłumacza migowego lub dostarczyć wniosek osobiście do Punktu Obsługi Klienta.

BM / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.