Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3700

Policjanci po służbie zatrzymali sklepowych złodziei

Mł. asp. Rafał Brzozowski i sierż. Marcin Nadolski jednego dnia zatrzymali dwóch złodziei. Pierwszy z nich udaremnił próbę ucieczki ze skradzionym towarem w tyskiej galerii handlowej, natomiast drugi zwrócił uwagę na mężczyznę, który podejrzanie się zachowuje. Po podjęciu czynności okazało się, że mundurowy "miał nosa".

Mł. asp. Rafał Brzozowski i sierż. Marcin Nadolski, którzy swoją codzienną służbę pełnią w Wydziale Ruchu Drogowego, po zakończonej "dniówce" nie pozostali obojętni na sytuacje, których byli bezpośrednimi świadkami. Pierwszy z nich był w jednej z tyskich galerii handlowych, gdy nagle usłyszał jak ochrona krzyczy "łapać złodzieja". Mundurowy natychmiast zareagował i ruszył w pościg za zbiegiem. Po chwili 40-latek był już w rękach mł. asp. Rafała Brzozowskiego. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się odzyskać skradzione artykuły przemysłowe, a zatrzymany 40-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

Tego samego dnia drugi z mundurowych będąc w jednym z pszczyńskich marketów, zauważył młodego mężczyznę, który kradnie towar. 17-letni złodziej zabrał z półek alkohol, a następnie, nie płacąc wyszedł ze sklepu. Policjant natychmiast ruszył za nim i zatrzymał złodzieja, odzyskując skradziony towar. Na miejsce został wezwany patrol Policji, który "przejął" rabusia. Teraz o losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.