Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1107

[FOTO] Kolejny odcinek chodnika wzdłuż ul. Słowackiego gotowy

W ostatnich dniach czerwca zakończyła się budowa kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Słowackiego na osiedlu Daszyńskiego w Pszczynie. Inwestycja została zgłoszona przez mieszkańców w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Słowackiego w Pszczynie - 26.06.2023 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Ostatnie prace były prowadzone po zachodniej stronie drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Głównym celem zadania jest podniesienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się po osiedlu. Wykonawcą robót była firma SIM Mariusz Świerkosz z Goleszowa.

Na osiedlu Daszyńskiego na wniosek mieszkańców sukcesywnie budowane są kolejne odcinki ciągu pieszo-rowerowego. Równocześnie prowadzone są przebudowy dróg. W minionym roku do użytku oddaliśmy ponad 300-metrowy odcinek ulicy Czajkowskiego. Teraz prace toczą się także na ulicy Chochółki.

Dariusz SkrobolBurmistrz Pszczyny

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.