Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2023
  • 3 lipca 2023
  • wyświetleń: 798

Ważna zmiana dotycząca udzielania porad prawnych

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego od 1 lipca udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego za pomocą środków porozumiewania się na odległość oraz poza lokalem punktu zostaje zniesione.

Po 1 lipca porady prawne i obywatelskie przy pomocy środków porozumiewania się na odległość będą w powiecie pszczyńskim udzielane wyłącznie osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się.

Jak umówić się na darmową poradę lub mediację?

  • dzwoniąc pod numer telefonu 32 449 23 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie,
  • wysyłając e-maila na adres pomocprawna@powiat.pszczyna.pl - w wiadomości należy podać dane do kontaktu telefonicznego,
  • osobiście w siedzibie referatu mieszczącego się w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, ul. Antesa 11, pokój nr 1 (obok kaplicy szpitalnej).


Do pobrania:
Zarządzenie nr 25/2023 Starosty Pszczyńskiego z dnia 27 czerwca 2023 r.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.