Wiadomości

  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 284

Co to jest infuzja tlenowa?

Materiał partnera:

Infuzja tlenowa jest nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej zapewniającym głębokie dotlenienie skóry. Ma to ogromny wpływ na jej kondycję i wygląd. Staje się ona odpowiednio odżywiona, nawilżona i odmłodzona.

infuzja tlenowa


Zabieg infuzji tlenowej opiera się na nowoczesnej technologii wykorzystującej tlen pod ciśnieniem. Jego zadaniem jest dotarcie do najgłębszych warstw skóry. Wykorzystywany do infuzji tlen znajduje się w specjalnych kapsułkach, które zawsze są dobierane do rodzaju skóry i jej indywidualnych potrzeb. Kapsułki te zawsze zawierają elastynę i kwas hialuronowy. Substancje te zapewniają skórze gładkość, jędrność i młody wygląd. Ważną zaletą zabiegu są rezultaty, które można łatwo zauważyć już po pierwszej aplikacji właściwie dopasowanego serum. Wysokiej jakości sprzęt dla medycyny estetycznej oraz lekarz posiadający fachową wiedzę i umiejętności sprawią, że efekty zabiegu będą zadowalające i długotrwałe.

Dla kogo przeznaczona jest infuzja tlenowa?Choć na infuzję tlenową mogą zdecydować się praktycznie wszyscy - od nastolatków do osób dorosłych, to jednak dla pewnej grupy osób może ona być szczególnie wskazana. Zabieg przyniesie zatem ogromne korzyści tym, którzy skarżą się na: stany zapalne skóry, zmarszczki wokół oczu, trądzik, łuszczycę, egzemę, przebarwienia skórne oraz złe ukrwienie skóry. Infuzja tlenowa pozwala ponadto na poprawę konturów twarzy i wypełnienie zmarszczek na czole. Jest zalecana osobom mającym suchą, mało elastyczną, wrażliwą i obwisłą skórę. Zabieg ten jest alternatywą dla popularnego botoksu - nie wiąże się jednak z dyskomfortem i koniecznością iniekcji.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?Infuzja tlenowa to zabieg nieinwazyjnymi. Jedynymi przeciwwskazaniami są zatem: alergie skórne, zapalenia skórne w trakcie leczenia oraz opryszczka. Zabiegu nie wykonuje się również u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?Do zabiegu infuzja tlenowa wykorzystywane jest urządzenie, którego zadanie polega na wprowadzeniu pod skórę czystego i sprężonego tlenu. Wraz z substancjami znajdującymi się w kapsułkach przedostaje się on do wszystkich warstw skóry. Ostatecznym rezultatem jest odżywienie i ujędrnienie jej od środka. Terapię z wykorzystaniem infuzji tlenowej powinno się przeprowadzać raz w tygodniu przez okres sześciu tygodni. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu i utrzymują się przez kilka następnych tygodni. Infuzja tlenowa może być wykonywana w gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej.

Szeroki wybór urządzeń kosmetycznych i dla medycyny estetycznej znajdziesz na stronie https://beautygroup.com.pl