Wiadomości

  • 23 czerwca 2023
  • wyświetleń: 351

Czym charakteryzują się zbiorniki dwupłaszczowe?

Materiał partnera:

Zwykle na zakup własnego zbiornika do przechowywania różnego rodzaju płynów decydują się osoby zużywające duże ilości np. oleju napędowego. Zanim jednak zainwestuje się w wybrany produkt, należy uprzednio zorientować się w ofertach wystosowanych przez firmy, ponieważ zbiorniki różnią się nie tylko wyglądem i kształtem, lecz także przeznaczeniem. Co charakteryzuje zbiorniki dwupłaszczowe?

zbiorniki dwupłaszczowe


Charakterystyka zbiorników dwupłaszczowychZbiorniki paliwowe pojawiające się od jakiegoś czasu na rynku, umożliwiają bezpieczne magazynowanie płynów, ponieważ wyprodukowane w oparciu o obowiązujące normy, przy wykorzystaniu innowacyjnej metody produkcji. Przykładem jest zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy, który dzięki nowoczesnej budowie (specjalnej konstrukcji) spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Ogromne znaczenie ma sam proces produkcji. Ponieważ dwuwarstwową konstrukcję wykonuje się z jednego odlewu, nie trzeba używać żadnych przyłączy, które nierzadko przyczyniają się do rozszczelnienia.

Budowa zbiorników dwupłaszczowychZbiornik dwupłaszczowy składa się z dwóch elementów, które wykonane są z materiału o bardzo wysokiej jakości - z polietylenu, a między którymi zostaje zachowana niewypełniona niczym przestrzeń. Paliwo gromadzi się w warstwie wewnętrznej.

Dzięki podwójnej budowie, konstrukcja jest:

  • szczelna, czyli zabezpiecza przed rozlaniem bądź wydostaniem się paliwa ze zbiornika,
  • niepodatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.


Ten rodzaj zbiornika poza tym, że posiada układ dystrybucyjny, wyposażony jest również w czujnik paliwa, który działa z układem kontroli między płaszczowej oraz w odpowietrzniki znajdujące się w pokrywie zalewowej, które są odpowiedzialne za regulację ciśnienia w komorze paliwowej.

Czy warto zainwestować w zakup zbiornika dwupłaszczowego?Zbiornik na olej napędowy jest szczelny, dzięki czemu nie zagraża zdrowiu osób go eksploatujących, ani środowisku naturalnemu. To nie jedyna jego zaleta, dodatkowym plusem jest jego bardzo łatwa obsługa, mimo wyposażenia w specjalną aparaturę.

Kolejnym walorem zbiornika dwupłaszczowego jest łatwość jego utrzymania. Wystarczy regularnie sprawdzać jego stan techniczny, nie zapominając o systematycznym czyszczeniu, nie trzeba poddawać go żadnym zabiegom konserwatorskim.

Ponadto inwestycja we własny zbiornik jest niezwykle komfortowa i opłacalna, ponieważ dzięki temu możliwy jest zakup jednorazowo większej ilości paliwa, co w konsekwencji ogranicza koszty zaopatrywania się w tę substancję.

W ofercie firmy Globe Zbiorniki znajdują się także zbiorniki na adblue (https://globe-zbiorniki.pl/kategoria/zbiorniki/zbiorniki-na-adblue/). Sprzedawca zapewnia własny transport oraz bezpłatne doradztwo.