Wiadomości

  • 22 czerwca 2023
  • wyświetleń: 274

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości opakowania tekturowe?

Materiał partnera:

Pudełka tekturowe to od wielu lat integralny element każdego biznesu e-commerce, który w swoich działaniach bazuje na wysyłaniu towarów do klientów. I choć wydawałoby się, że nie ma różnicy pomiędzy różnymi rodzajami opakowań, te mogą zapewnić nam lepszy odbiór przez klienta, co w dłuższym okresie zapewni przewagę konkurencyjną. Dlaczego warto stawiać na lepsze pudełka kartonowe?

koperta


Znacznie lepsza wytrzymałość przesyłkiZacznijmy od podstaw, czyli powodu, dla którego w ogóle opakowania kartonowe do przesyłek. Chodzi o nic innego, jak utrzymanie odpowiedniej wytrzymałości przesyłki, która niejednokrotnie musi przemierzyć setki kilometrów i kilka razy zmieniać środek lokomocji, zanim faktycznie dotrze pod nasze drzwi.

Warto jednak zwrócić uwagę, że materiał, z jakiego wykonane zostało opakowanie tekturowe, ma znaczenie i nie jest ono jednorodne. Różnice w cenach pudełek są dość znaczne i ta jakość faktycznie musi się różnić. To prawda. Jeśli zatem sprzedajemy produkty delikatne, które mogą ulec zniszczeniu, inwestycja w lepsze pudełka kartonowe to obowiązek. Dla każdej firmy jednak powinna to być dobra praktyka, która pokazuje, że nasza firma z odpowiednim zaangażowaniem podchodzi do każdego etapu obsługi klienta - nawet wtedy, gdy klient zostawił już swoje pieniądze. To zwiększa zaufanie do nas i jest bezcenną walutą w konkurencyjnych branżach.

Możliwość stworzenia autorskiego napisu na opakowaniuKlient, odbierając przesyłkę, widzi przede wszystkim kartonowe pudełko. To wizytówka naszej firmy, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by nawet takie doświadczenie było dla niego możliwie jak najbardziej pozytywne. Na szczęście nie musimy wspinać się na wyżyny innowacyjności, by zainteresować klienta, nieco go zaskoczyć, a przede wszystkim wywrzeć na nim pozytywne wrażenie.

Producent opakowań kartonowych daje nam możliwość tworzenia własnych napisów i nadruków na opakowaniu. To pozwoli na zwiększenie zaangażowania klienta, który nie zedrze kartonu, ale zwróci uwagę na napis, być może zastanowi się nad nim, uśmiechnie się i w jego głowie kołata myśl, że firma, która przysłała produkt, potrafi wykorzystać nawet tak prosty sposób na dotarcie do klienta, jak pudełko kartonowe.

Wciąż niska cenaDlaczego jeszcze warto zainwestować w droższe opakowania tekturowe i opakowania kartonowe? Ze względu na fakt, że nawet one są relatywne tanie i praktycznie każda firma może sobie na nie pozwolić. Nawet opakowania z certyfikatem FSC to naprawdę symboliczny wydatek, który jednak zapewni odpowiednie wrażenie i zagwarantuje najwyższą jakość opakowania kartonowego.

Co więcej, nawet gdybyśmy postanowili te nieco wyższe koszty przenieść na klientów, to wzrost ceny byłby niezauważalny, podczas gdy jakość wykonanego pudełka dla e-commerce już tak. Dlatego bez względu na to, jak chcemy podejść do kwestii finansowania tego wydatku, jest on naturalną kontynuacją odpowiedniego podejścia do klienta.

Lepsze opakowania tekturowe to kolejny element rozwoju naszej firmyOpakowania tekturowe to paradoksalnie istotny element działalności każdej firmy. Bez nich nie bylibyśmy w stanie zadbać o odpowiednie warunki do przesłania produktu do klienta. Jeśli jednak zainwestujemy w wysokiej jakości opakowania tekturowe, które dodatkowo zostaną zaopatrzone w autorski nadruk, klient zauważy tę zmianę, doceni ją i zechce zrobić u nas zakupy ponownie. Niewykluczone, że dodatkowo opowie przynajmniej jednej osobie o swoich pozytywnych doświadczeniach.

To sposób na to, by stale rozwijać swój biznes na każdym polu - nawet tak banalnym, jak opakowania kartonowe. Jeśli przynajmniej jeden klient przyszedł do nas właśnie z powodu takiego polecenia, możemy uznać, że inwestycja w kartonowe pudełka wysokiej jakości to inwestycja trafiona.