Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2023
  • 19 czerwca 2023
  • wyświetleń: 18354

[FOTO] Jarząbkowice: pożar gospodarstwa. Straty w inwentarzu

W sobotę, 17 czerwca kwadrans po godzinie 8.00 do dyżurnego pszczyńskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze na ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach. Na miejscu okazało się, że płonie poszycie dachu dwóch obiektów gospodarczych. Nikt z gospodarzy nie ucierpiał, ale straty idą w dziesiątki tysięcy złotych.

Pożar przy ul. Kwiatowej w Jarząbkowicach - 17.06.2023 · fot. Facebook / Ratownictwo Powiat Pszczyński; wyz, Magda


Paliła się chlewnia o powierzchni ok. 300 metrów kwadratowych. Płomienie objęły także sąsiedni budynek gospodarczy o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Na miejscu pracowało dwanaście zastępów straży pożarnej. Dziesięć jednostek było zaangażowanych bezpośrednio w działania gaśnicze. Dodatkowo zadysponowano OSP Studzionka i OSP Wisła Wielka - ich zadaniem było zaopatrzenie wodne, bowiem w pobliżu nie było wydajnych hydrantów pozwalających na skuteczną akcje gaśniczą.

Nikt z gospodarzy nie odniósł obrażeń. Paląca się część dachu była oddzielona od chlewni za pomocą żelbetowego stropu. Początkowe informacje z miejsca zdarzenia mówiły, że żadne zwierzę nie ucierpiało. Niestety w późniejszym etapie działań strażaków potwierdził się czarny scenariusz. 32 świnie spaliły się żywcem w jednym z pomieszczeń. Pozostałe zwierzęta w różnym stopniu odniosły obrażenia, w większości niegroźne. Na miejscu pracował lekarz weterynarii, który określił stan poszczególnych osobników.

Wstępnie wiadomo, że straty są szacowane w dziesiątkach tysięcy złotych. Przyczynę pożaru będzie ustalać policja. Okoliczni mieszkańcy mówią, że na dachu obiektu byli widziani pracownicy, którzy uszczelniali konstrukcję za pomocą papy. Być może podczas tych prac mogło dojść do zaprószenia ognia.

sid / pless.pl

Reklama