Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2023
  • 25 czerwca 2023
  • wyświetleń: 13748

Były meblowy zagospodarowany - w niedzielę otwarto siłownię

Losy byłego pawilonu meblowego przy ul. Dworcowej budzą spore zainteresowanie pszczynian. Do niedawna zastanawialiśmy się, co oprócz sklepu "Żabka" i punktu pobrań krwi wypełni odnowione przestrzenie w tym budynku w centrum Pszczyny. Ostatecznie będzie to siłownia. Uruchamiają ją trenerzy i zawodnicy w trójboju siłowym, w tym kilkukrotna mistrzyni Polski w tej dyscyplinie.

DSC 2856
Budynek po byłym sklepie meblowym już w pełni zagospodarowany · fot. Ela


W odnowionym budynku byłego sklepu meblowego przy ul. Dworcowej 27 zadomowił się już sklep "Żabka", działa tu także punkt pobrań krwi Śląskich Laboratoriów Analitycznych. Do tej pory trwały prace przygotowawcze do otwarcia ostatniego lokalu, w którym od niedzieli, 18 czerwca, zacznie działać siłownia. Prowadzić ją będą trenerzy i aktywni zawodnicy trójboju siłowego, Miłosz i Sabina Materek.

Sabina Materek jest kilkukrotną mistrzynią Polski w trójboju siłowym klasycznym oraz rekordzistką Polski federacji IPF. Sportowcy podkreślają jednak, że nie zamierzają tworzyć w swojej siłowni hermetycznego środowiska trójboistów. Będzie ona otwarta dla wszystkich, którzy chcą dbać o zdrowie i kulturę fizyczną. Mile widziani są więc nie tylko zwolennicy treningu siłowego, ale też osoby trenujące inne sporty i dyscypliny, które mogą rozwijać swój potencjał również na siłowni.

Siłownia Garage Barbell Club 2.0 ma powierzchnię 420 m2. Obejmuje strefę wolnych ciężarów, na której znajdziemy 24 sztangi, w tym 14 sztang specjalistycznych, monolift oraz sporo maszyn typu hammer. W planach jest wprowadzenie zajęć grupowych z trenerami, przewidzianych dla niewielkich grup uczestników.

Siłownia będzie otwarta 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 22, w soboty od 8 do 16, w niedziele od 10 do 14.

Przypomnijmy, że budynek, o którym mowa, mieści się przy ul. Dworcowej 27. W zeszłym roku przeszedł znaczącą przebudowę. Większości mieszkańców kojarzy się ze starym salonem meblowym, który dawniej prosperował w jego wnętrzach. Przed remontem, powstały w latach 70' pawilon, szpecił i niszczał.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.