Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3861

Tylko jednego dnia policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców

Pszczyńscy policjanci ujawnili w środę 14 czerwca pięciu pijanych kierowców. Badanie stanu trzeźwości u jednego z nich wykazało ponad 2,8 promila alkoholu! Innego z nietrzeźwych mundurowi zatrzymali do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany · fot. KPP Pszczyna


Policjanci drogówki regularnie kontrolują stan trzeźwości kierowców na terenie powiatu pszczyńskiego. Tylko w środę mundurowi ujawnili 5 kierujących, którzy jechali "na podwójnym gazie". Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-latek zatrzymany tuż przed godziną 17.00 w centrum Pszczyny. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu we krwi!

Z kolei o godzinie 17:15 policjanci bielskiej drogówki, patrolujący drogę krajową nr 1 w miejscowości Piasek zauważyli kierowcę toyoty, który pędzi, nie zważając na przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzony pomiar prędkości wskazał 101 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Podczas policyjnej kontroli stróże prawa ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 46-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Na tym jednak nie koniec... Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości mężczyzny, okazało się, że jest on pijany. Badanie wykazało, że 46-latek prowadził, mając w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu!

Odpowiedzialności nie unikną również trzej inni kierujący, których zatrzymali w trakcie środowej służby pszczyńscy policjanci.

- Po raz kolejny przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu powoduje nie tylko konsekwencje prawne. Brak wyobraźni może kosztować zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco, włącz myślenie - mówią mundurowi.

ar / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.