Wiadomości

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 613

Szybko, łatwo i przyjemnie, czyli dlaczego warto stawiać na suchy beton w workach

Materiał partnera:

Współczesne budownictwo i szeroko rozumiane prace budowlane zdecydowanie odbiegają od tego jak wyglądało to jeszcze kilka dekad temu. Dziś, dzięki technologii możemy cieszyć się szybkim i solidnym budownictwem, które w zasadzie jest często również tańsze, niż tradycyjne. Co takiego się zmieniło? Czym wyróżniają się współczesne materiały budowlane? Co musimy wiedzieć o betonie, aby wybrać najlepszy produkt do swoich potrzeb?

betony promotor


Dzisiejszy beton już nie taki sam jak kiedyśBeton betonowi nierówny. Laik może tego nie wiedzieć, ale fachowiec będzie wiedział, że istnieją różne typy betonu o różnym przeznaczeniu. Znaczące różnice dotyczą właśnie prac związanych z betonem i ciężkimi materiałami budowlanymi. Dzisiaj możemy korzystać z wielu dobrodziejstw rynku - nie musimy (choć możemy) zamawiać gotowego betonu w betoniarni, co bywało kłopotliwe, bo trzeba było "zużyć" go tu i teraz. Możemy postawić na nowatorski produkt, który od jakiegoś czasu dostępny jest już na rynku. Mowa oczywiście o tzw. suchym betonie w workach.

Suchy beton w workachCo to jest suchy beton? To nic innego, jak tylko gotowa mieszanka betonowa, którą samodzielnie zamienisz w beton konstrukcyjny dodając do niej odpowiednią ilość wody. Jest to bardzo wygodna opcja - zamawiasz worki z dostawą do domu, składujesz je w odpowiednim miejscu i wykorzystujesz wtedy, kiedy masz czas na budowę. Użycie jest bardzo proste - dodajesz odmierzoną ilość wody, mieszasz (ręcznie, mieszadłem lub w betoniarce jeśli potrzebujesz dużej ilości na raz) i gotowe - można betonować.

Bogaty asortyment mieszanek betonowychObecnie na rynku dostępnych jest wiele mieszanek betonowych. Konsumenci mają w czym wybierać i mogą bardzo dokładnie dobrać beton do swoich potrzeb. W zależności od tego jaki jest cel i przeznaczenie betonu, mogą to być produkty takie jak beton b-10 "chudziak", beton b-20, beton b-30 czy szybki beton b-30 rapid, który schnie bardzo szybko i umożliwia prace na budowie już po godzinie! Tak ekspresowe tempo schnięcia możliwe jest dzięki specjalnie opracowanej recepturze, którą firma Promotor z Nowogrodu Bobrzańskiego uskutecznia w swoim produkcie od lat. Absolutnym hitem firmy jest beton b-50 monolit, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie budowa ma być nie do ruszenia. Jest to niezwykle wytrzymały beton, który sprawdzi się w najbardziej hardcorowych warunkach.

Beton w workach na fundamenty - czy to może zadziałać?Solidny fundament to podstawa sukcesu w branży budowlanej. Trudno o bardziej oczywisty frazes, prawda? Niemniej, na lichych fundamentach żadna budowla nie będzie bezpieczna, trzeba więc zadbać o podstawy. W przypadku fundamentów, projektanci i architekci zwykle sugerują zamówienie gotowego betonu z betoniarni. Jest to oczywiście dobra opcja, jednak nie zawsze najlepsza. Są takie sytuacje, w których lepszą opcją będzie samodzielne przygotowanie betonu na fundamenty z wykorzystaniem wspomnianego już suchego betonu. Kiedy takie rozwiązanie będzie dobre? Po pierwsze w przypadku niewielkich budów. Gdy potrzebujesz bardzo dużo betonu na raz, zostaje w zasadzie tylko beton maszynowy. Ale gdy potrzebujesz betonu, a nie wiesz czy pogoda będzie sprzyjająca lub coś ci akurat nie wypadnie, warto przygotować się na wykorzystanie betonu w workach do samodzielnego przygotowania. Pod względem jakości, beton b-20 z betoniarni i ten z gotowych mieszanek powinny być takie same. A w przypadku niektórych producentów, takich jak np. Promotor, nawet lepsze (na korzyść mieszanek betonowych).

Jakość betonu - czy suchy beton w workach różni się od betonu z betoniarni?Może pojawiać się obawa, że beton przygotowywany samodzielnie może być betonem gorszej jakości niż ten, który przywozi nam betoniarka. Takie podejrzenia są niesłuszne. Producentów gotowego betonu w workach i betonu w betoniarniach obowiązują tak samo rygorystyczne normy. Zarówno jeden, jak i drugi beton stanowią mieszankę odpowiednich składników w dobrze dobranych proporcjach. Finalnie produkty muszą spełniać normy jakościowe - gdyby było inaczej, nie mogliby posługiwać się takimi samymi parametrami w opisie produktu. Beton B-20 w worku czy beton B-20 z betoniarni powinien być dokładnie takim samym finalnym produktem. Różnić będzie je natomiast cena końcowa, na którą wpływać mogą również koszty dowozu czy dostawy. W zależności od opcji i możliwości, trzeba sobie zatem wszystko przekalkulować.

Porównując średnie ceny betonu z betoniarni z betonem w workach, beton do samodzielnego przygotowania z mieszanki wydaje się być ekonomicznie bardziej uzasadnionym rozwiązaniem. Warto zatem szukać tańszych rozwiązań - suchy beton w workach to jedna z takich opcji.

Jaki beton z dostawą do domu wybrać?Producentów suchego betonu w Polsce jest kilku - rynek ma więc całkiem sporo do zaoferowania. Firmą, która zapoczątkowała i w zasadzie wprowadziła ten innowacyjny produkt na rynek jest firma Promotor z Nowogrodu Bobrzańskiego. Na początku swojej działalności, firma Promotor oferowała tylko tradycyjne artykuły budowlane, takie jak cement, piasek i zaprawy. Jednakże, dostrzegając istniejącą niszę na rynku, firma postanowiła wprowadzić nowości: mieszanki betonowe w workach. Ta decyzja okazała się trafna, ponieważ Promotor wykorzystał swoją szansę i osiągnął sukces. Ten rodzaj produktu okazał się niezwykle praktyczny w małych i średnich budowach, zarówno dla amatorów, jak i dla małych zespołów budowlanych. Doświadczeni fachowcy, którzy są zaznajomieni z ofertą marki Promotor, chętnie z niej korzystają, ponieważ są one łatwe w użyciu i umożliwiają szybkie wykonanie prac. Aby przygotować gotowy beton, wylewkę lub zaprawę marki Promotor, wystarczy dodać odpowiednią ilość wody, a następnie wymieszać to ręcznie lub za pomocą mieszadła lub betoniarki. Dostępne są betony: beton-b10, beton b-20, beton b-25, beton b-30 oraz beton b-50.

Gdzie najlepiej kupić beton na fundamenty?Beton w workach możesz kupić w dobrze zaopatrzonych sklepach budowlanych, składach budowlanych i marketach budowlanych. Bardzo dobrą opcją jest również zamówienie betonu z dostawą do domu w sklepie internetowym producenta - można wówczas liczyć na bardzo dobrą cenę produktu i szybką dostawę. Polecamy zakupy w sklepie www.promotor.store, gdzie znajdziesz pełną gamę suchych betonów, zaprawy murarskie czy tynkarskie, a także akcesoria ułatwiające pracę na budowie: betoniarki czy mieszadła do betonu.