Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2008

Pszczyńska szkoła zwycięzcą konkursu "Szkolna Aktywność Fizyczna"

Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. J. Twardowskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Pszczynie została zwycięzcą konkursu "Szkolna Aktywność Fizyczna". To duży sukces zważywszy na to, jak wiele placówek złożyło wnioski.Zgłoszenia do konkursu miały postać filmu. Ten ze Szkoły Podstawowej nr 6 powstawał przez kilka tygodni. Autorki nagrywały w szkole śródlekcyjne przerwy oparte na ćwiczeniach oddechu, doświadczeniach zmysłowych, pracy z ciałem oraz z emocjami. Celem było pokazanie dzieciom jak radzić sobie z trudnościami dnia codziennego, regulować swoje emocje, postrzegać rzeczywistość poprzez "tu i teraz" oraz być łagodnym dla siebie.

W konkursie udział wzięło 35 501 uczniów i 1 630 nauczycieli ze szkół województwa śląskiego. Wpłynęły 452 zgłoszenia z realizacji projektu. Filmy oceniane były zgodnie z kryteriami zgodności zaprezentowanej treści z przedmiotem konkursu, innowacyjności pomysłu podjętego przedsięwzięcia oraz wartości merytorycznej treści filmu.

Powyżej film zgłoszony przez Szkołę Podstawową nr 6 w Pszczynie.

- Gratuluję zwycięstwa w konkursie, ale przede wszystkim inicjatywy zachęcającej do ćwiczeń. Pozwalają one nie tylko wyrobić nawyk aktywności fizycznej, ale sprzyjają odprężeniu i zrelaksowaniu pomiędzy lekcjami, równocześnie integrując uczniów - mówi zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka.

Warto wspomnieć, że przy szkole w niedalekiej przyszłości powstanie nowa hala sportowa z boiskiem wielofunkcyjnym. Gmina pozyskała na ten cel ponad 2,5 miliona złotych.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 6 im.ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie" podaj