Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 września 2006
  • wyświetleń: 1463

Miedźna: Przyhamowali zadłużenie

Tematem numer jeden wczorajszej sesji Rady Gminy w Miedźnej były pieniądze. Wójt Bogdan Taranowski przedstawił radnym stan realizacji budżetu w pierwszym półroczu. Ogólnie rzecz biorąc, w tym czasie wydano 44 procent pieniędzy zaplanowanych na ten cel. Jest to blisko 16 mln zł z prawie 36 mln zł - pisze Dziennik Zachodni.

Sama Rada Gminy w tym budżecie zarezerwowała sobie ponad 200 tys. zł, z czego już wydała 42,4 proc., czyli niecałe 89 tys. zł. Na diety przewidziano ponad 123 tys. zł. W pierwszym półroczu wykorzystano niecałe 53 tys. zł, czyli 42,7 proc.

W wydatkach Rady Gminy były też różne składki wynikające z przynależności do trzech organizacji. Członkostwo w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych w Rybniku kosztuje 4 tys. zł, w Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach - 2 tys. zł, w Związku Gmin Wiejskich RP w Poznaniu - 1.800 zł.

Z raportu o stanie realizacji budżetu wynika też, że Rada Gminy prenumeruje tygodnik "Wspólnota", że w minionym półroczu zleciła konserwację i naprawę kserokopiarki i komputera, że kupowała jakieś materiały biurowe. A do tego wszystkiego doszły rachunki za telefon oraz opłaty pocztowe, co w sumie zebrało się na kwotę ponad 2.300 zł.

Utrzymanie całego Urzędu Gminy pochłonęło w pierwszym półroczu 46 proc. zaplanowanej kwoty, czyli ponad 1 mln zł z 2.204.265 zł. Samo wynagrodzenie urzędników zabrało blisko 810 tys. zł, czyli 47,6 proc. zaplanowanej puli. W tej kwocie znalazły się nie tylko miesięczne płace, ale też nagroda jubileuszowa za 35 lat pracy, trzynastka oraz odprawa emerytalna dla jednego pracownika.

- Stan realizacji budżetu za pierwsze półrocze nie jest zły - uznał Alojzy Wojciech, przewodniczący Rady Gminy. - Powiedziałbym nawet, że jest to jedno z lepszych półrocze tej kadencji.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.