Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2023
  • 9 czerwca 2023
  • wyświetleń: 9202

Przewrócił rowerzystę, a następnie go pobił i okradł z... 23 złotych

Do 12 lat więzienia grozi 39-latkowi, który jest podejrzany o rozbój. Mężczyzna najpierw przewrócił jadącego rowerzystę, a następnie bił go, kopiąc pokrzywdzonego po głowie, aby na koniec go okraść. Łupem agresora padła gotówka w wysokości ponad 20 zł. Pszczyńscy policjanci zatrzymali podejrzanego, który decyzją sądu trafił na 2 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w centrum Pszczyny. Gdy dyżurny został powiadomiony o rozboju dokonanym na młodym mężczyźnie, na miejsce natychmiast skierował patrol. Mundurowi ustalili, że podczas przejażdżki na rowerze nagle zaatakował go znany mu mężczyzna. Sprawca najpierw przewrócił cyklistę, a gdy ten upadł, podbiegł do niego i zaczął go kopać w głowę. Następnie napastnik ukradł mu gotówkę w wysokości 23 zł i uciekł.

Pokrzywdzony z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala, a pszczyńscy policjanci zaczęli poszukiwania agresora. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Na podstawie zebranych materiałów już następnego dnia mundurowi ustalili, a następnie zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu pszczyńskiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju. Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

BM / pless.pl

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.