pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2023
  • wyświetleń: 712

"Słoneczny Tydzień" w powiecie pszczyńskim

Rozpoczął się XXII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych, znany jako "Słoneczny Tydzień". W ramach tegorocznej edycji odbędzie się łącznie 14 różnych konkursów, zawodów i spotkań integracyjnych o charakterze artystycznym, sportowym, edukacyjnym i wychowawczym dla osób z niepełnosprawnościami. Patronat nad wydarzeniem objęła starosta Barbara Bandoła.

Reklama

Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych - Słoneczny tydzień
Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych - Słoneczny tydzień · fot. powiat


Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych to cykliczna impreza organizowana od 2001 roku przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie i Stowarzyszenie "Razem" dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami we współpracy z innymi placówkami oraz organizacjami.

W tym roku "Słoneczny Tydzień" został zainaugurowany w poniedziałek, 22 maja Integracyjnym Turniejem Tenisa Stołowego. Tradycyjnie odbędzie się również Międzyszkolny Konkurs Recytatorski oraz Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne granie i śpiewanie".

Na uczestników "Słonecznego Tygodnia" czekają też nowe wydarzenia - Szkolny Escape Room oraz zapoczątkowany w zeszłym roku Boot Camp, gdzie uczniowie z niepełnosprawnościami mają okazję sprawdzić swoje siły na terenowym torze przeszkód. Odbędą się również m.in. warsztaty z pierwszej pomocy, turniej piłki nożnej, konkurs plastyczny i zawody wędkarskie.

"Słoneczny Tydzień" w powiecie pszczyńskim zakończy się 2 czerwca rozdaniem nagród Korczakowskich i tytułów "Jak Król Maciuś Pierwszy" oraz koncertem laureatów XXII Powiatowego Przeglądu Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne granie i śpiewanie".

Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych jest organizowany dla wychowanków placówek kształcenia specjalnego oraz uczniów klas integracyjnych działających na terenie powiatu pszczyńskiego.

"Słoneczny Tydzień" to przede wszystkim dobra zabawa dla uczestników, jednak wydarzenie ma również zwrócić uwagę na potrzebę równego traktowania osób z niepełnosprawnościami.

Barbara BandołaStarosta pszczyński

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.