Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2023
  • 13 czerwca 2023
  • wyświetleń: 11305

Już nie Patio Con Gusto, a centrum edukacji i rozrywki. Rusza w wakacje

Najmłodsi będą mogli pouczyć się tu o znaczeniu wody w życiu i przyrodzie oraz skorzystać z trzypoziomowej sali zabaw czy ścianki wspinaczkowej. Dla rodziców zaplanowana jest strefa kawiarniano-restauracyjna, w projekcie również warsztaty dla młodszych i dorosłych. Tak zmieni się Patio Con Gusto.

DSC 2518
Restauracja zmienia się właśnie w centrum edukacyjno-rozrywkowe · fot. Ela


Już w zeszłym roku Patio Con Gusto, restauracja organizująca wesela, cateringi i przyjęcia okolicznościowe, przestała prosperować w pełnym wymiarze. Klienci nie mogli zarezerwować sali na imprezę, co w pszczyńskim środowisku wzbudziło przekonanie o rychłym zamknięciu lokalu. Tymczasem okazało się, że właściciel zaplanował dla tego miejsca całkiem inny kierunek rozwoju, gdyż dotychczasowa działalność zderzyła się z kilkoma ograniczeniami.

- Obecnie tendencja jest taka, że klienci chcą mieć wesela i przyjęcia w plenerze, gdzie sala powinna być otoczona ogrodem. Trudno zaoferować takie warunki, kiedy sąsiaduje się ze składem budowlanym i szklarnią. Dlatego już w 2019 roku doszedłem do wniosku, że trzeba inaczej pokierować potencjałem tej lokalizacji i postanowiłem zieleń zaaranżować w środku. Będzie więc tutaj centrum edukacji ekologicznej, poświęcone głównie wodzie i ziemi. Powstaje też dwupłaszczyznowa ścieżka edukacyjno-sensoryczna dla dzieci, poprzez którą pokażemy zależność między wodą a ziemią oraz znaczenie wody dla życia i przyrody. Pozwolimy tu rozwijać się roślinom i ziołom, które potem wykorzystamy w kuchni. Sala bankietowa jest w tej chwili przekształcana na trzypoziomową salę zabaw dla dzieci ze ścianką wspinaczkową i innymi atrakcjami - mówi Łukasz Kozioł, właściciel Patio Con Gusto.

Sala zabaw, zdaniem restauratora, ma być największą w powiecie i najbardziej nietypową na tle innych tego typu obiektów. Budynek w środku będzie wyposażony w monitoring, dzięki czemu opiekunowie przebywający w strefie kawiarniano-restauracyjnej będą mogli w każdej chwili zlokalizować swoje dziecko znajdujące się w strefie zabaw. Obiekt jest otwarty na przyjęcie całych rodzin, nie tylko dzieci z rodzicami, ale też w szerszym gronie rodzinnym. Właściciel liczy też na to, że miejsce będzie atrakcyjne dla rowerzystów.

Jakie jeszcze pomysły mogą nas zaskoczyć? Łukasz Kozioł nie chce zdradzać więcej szczegółów, ale przekonuje, że na tym nie poprzestanie i z roku na rok obiekt będzie miał coraz więcej do zaoferowania. Co na przykład? Na pewno warsztaty i szkolenia kulinarne, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów kuchni. Poza tym w dalszym ciągu Patio będzie prowadziło działalność cateringową i eventową. Będzie tam też można spotkać znanego już w mediach robota gastronomicznego - Bellę.

Patio w nowej odsłonie ma otworzyć się już na przełomie nadchodzących wakacji. Wtedy gotowa będzie sala zabaw, salki urodzinowe, strefa kawiarniano-restauracyjna czy strefa dla maluszków. Na ścieżkę edukacyjno-sensoryczną dla dzieci poczekamy nieco dłużej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.