
Wiadomości
- 15 maja 2023
- wyświetleń: 4310
Trzy duże i ważne inwestycje drogowe na terenie Goczałkowic
W Goczałkowicach powstaje łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej, a na dniach rozpoczną się dwie inne duże inwestycje drogowe.
Chodzi o rozbudowę ul. Powstańców Śląskich z przebudową obiektu mostowego i budową parkingu oraz przebudowę ul. Robotniczej wraz z budową ul. Warzywnej wzdłuż DK 1 (do ronda przy zakładach mięsnych).
Tymczasem już od jakiegoś czasu realizowana jest inna ważna inwestycja. Trwają prace na Kolonii Brzozowej, gdzie powstaje łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej. Aktualnie wykonawca prowadzi roboty związane z odwodnieniem, a także roboty elektryczne. Jednocześnie rozpoczęto budowę samej drogi.
To istotna inwestycja, ponieważ nowe połączenie drogowe poprawi komunikację w tej części gminy.
- W godzinach szczytu korki na ul. Brzozowej są spore. Budując łącznik chcemy rozładować ruch. Co ważne, w ramach zadania powstanie także droga rowerowa - wyjaśnia wójt Gabriela Placha.
Wartość robót to ponad 5 mln zł. Na ten cel gmina pozyskała ponad 4,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Polskie Uzdrowiska.
Zobacz także

24 czerwcaZamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ul. Strumieńskiej w Pawłowicach

[FOTO] Remont ul. Nałkowskiej w Golasowicach coraz bliżej - plac budowy przekazany

27 czerwcaZamknięcie DW928 na odcinku leśnym Kobiór - Gostyń - zmiana terminu

Będzie remont ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach od ul. Witosa do ul. Rudawki

Budowa drogi S1: planowane otwarcie ulicy Wolskiej w Jedlinie

[ZDJĘCIA] Utwardzają pobocza na ulicy Spokojnej w Ćwiklicach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.