Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2023
  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2994

W rezerwacie "Babczyna Dolina" otwarto ścieżkę przyrodniczą

W rezerwacie "Babczyna Dolina" leżącym między Suszcem a Kobiórem otwarto ścieżkę przyrodniczą "Dolina Baby Jagi". Teraz lepiej możemy poznać ten niezwykle cenny zakątek lasu, który obfituje w rzadkie gatunki mszaków rosnące wzdłuż meandrującego tutaj Korzyńca Południowego.

Rezerwat Babczyna Dolina
Rezerwat Babczyna Dolina · fot. Jolanta Marcisz


Ścieżka biegnie wzdłuż drogi leśnej przy granicy rezerwatu. Trasę wyznacza 7 tablic edukacyjnych: 1. Rezerwat przyrody "Babczyna Dolina", 2. Martwe drewno i jego rola - drugie życie drzewa, 3. Torfowisko - dlaczego tak mokro? 4. Poznajemy las łęgowy, 5. Oddziały leśne - podział powierzchniowy lasu, 6. Płazi raj, 7. Meandry, starorzecza Korzyńca - zawiłości wodnej drogi.

Ścieżka przyrodnicza "Dolina Baby Jagi" w rezerwacie Babczyna Dolina - 12.2022
Ścieżka przyrodnicza "Dolina Baby Jagi" w rezerwacie Babczyna Dolina - 12.2022 · fot. Nadleśnictwo Kobiór


Na barwnych tablicach zaprezentowane są informacje i zdjęcia związane z charakterystycznymi elementami przyrodniczymi, jakie możemy spotkać na terenie rezerwatu, zarówno te związane ze światem roślin, jak i zwierząt. Na ścieżce poznamy bioróżnorodność przyrody oraz charakterystykę ekosystemu wodnego. Będzie więc to doskonałe miejsce do zorganizowania zajęć edukacyjnych.

Babczyna Dolina
Babczyna Dolina · fot. Jacek Derek / Nadleśnictwo Kobiór


Warto również zaznaczyć, że słowo "babczyna" w nazwie rezerwatu pochodzi od słowa "babka", a miejscowa wieść niesie, że kiedyś w tym rejonie, daleko za wsią Kobiór, ktoś taki zamieszkiwał w głębokim lesie. Czy była to Baba Jaga? Niewykluczone...

ar / pless.pl

źródło: Nadleśnictwo Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.