pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 13640

[ZDJĘCIA] Trasa spacerowa zmieniła się w wyczynową. Kamienie w lesie

Aleja w pszczyńskim parku "Zwierzyniec" wokół stawu Cyranka do niedawna była zwykłą leśną drogą, miejscami utwardzoną drobnym kamieniem. W ostatnim czasie obraz ten jednak uległ zmianie. Tym samym trasa spacerowa zmieniła się w wyczynową.

Reklama

Kamienie na trasie wokół Cyranki - 29.04.2023 · fot. Maria Janosz / pless.pl


Na leśnej alei wiodącej w pobliżu stawu Cyranka (największego zbiornika wodnego w parku pszczyńskim) na granicy Łąki i Pszczyny wysypany został gruby, ostry kamień. Przejście z wózkiem jest praktycznie niemożliwe, jazda na rowerze również nie należy do przyjemnych. O problemach korzystających z trasy dzieci i osób starszych wspominać raczej nie trzeba.

Na problem zwrócili uwagę radni Maciej Stieber oraz Arkadiusz Gardiasz oraz osoby, które często wybierają tę trasę jako cel swoich wypraw pieszych lub rowerowych.

Pszczyna,Cyranka,parkzwierzyniecwpszczynie,parkpszczyński,lovesilesia,lovepless,czerwiec2021,fotod
Staw Cyranka · fot. pless.pl


Zapytaliśmy Nadleśnictwo Kobiór, które sprawuje pieczę nad tym terenem, czy planuje podjąć działania umożliwiające swobodne poruszanie się.

- W ramach remontów dróg Nadleśnictwo Kobiór wykonało w 2022r. pierwszy etap renowacji drogi w okolicach stawu "Cyranka"/Dzikiej Promenady, polegający na wypełnieniu ubytków w drogach warstwą tłucznia (kruszywa o wymiarach 31,5-63mm). W roku 2023r. wykonany zostanie drugi etap renowacji, w ramach którego nawierzchnia drogi zostanie pokryta warstwą klińca (kruszywo o drobniejszej frakcji 4-31,5mm), a następnie uwałowana (zagęszczona). Po wykonaniu tych prac drogi uzyskają pełną użyteczność dla ruchu turystycznego - poinformował nasz portal Marek Białoń, p. o. Inżynier Nadzoru z Nadleśnictwa Kobiór.

Ścieżka przyrodnicza w Parku Zwierzyniec - mapa tras
Ścieżka przyrodnicza w Parku Zwierzyniec - mapa tras

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.