Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 września 2006
  • wyświetleń: 9078

Żubrowisko 2006

Żubrowisko 2006
Żubrowisko 2004


III edycja Żubrowiska już 3 września, do udziału w przeglądzie zakwalifikowało się 13 zespołów. Jak co roku w imprezie biorą udział zespoły amatorskie, tym razem jednak nie było wymagane, aby chociaż jeden członek zespołu był mieszkańcem powiatu pszczyńskiego.

W przeglądzie biorą udział zespoły z całego regionu.

Godziny występów poszczególnych zespołów:

12:00 - R.I.P
12:30 - KRAKATOA
13:00 - NEGATION
13:30 - KONTR KULTURA
14:00 - SYMETRIA
14:30 - AMONON
15:00 - SILVER SAMURAI
15:30 - MORTUS
16:00 - DRIMM
16:30 - CALLMENIGIEL
17:00 - HUGEccm
17:30 - PURPLE LINE
18:00 - TRAFFIC

Poniżej krótka prezentacja wszystkich zespołów.

A. A. / pless.pl

--------------------

SILVER SAMURAI

Zespół powstał w lipcu 2005 roku i gra rock'n'rolla. W jego skład wchodzi trzech mieszkańców Kobióra: Andrzej Domżoł, Hubert Domżoł, Mariusz Malcharek oraz wokalista z Tychów - Adam Bała. Od początku współpraca przebiega w atmosferze zgody i świadomości, że bez ciężkiej pracy niczego nie da się osiągnąć.

Zespół ma za sobą koncerty plenerowe oraz te dla mniejszej publiczności, czyli klubowe. Głównymi priorytetami muzyki, którą gra Silver Samurai są: dobry riff gitarowy, zapamiętana melodia i chwytliwy refren. Jak twierdzą członkowie zespołu prawdziwa historia Silver Samurai tak naprawdę dopiero się zaczyna...

PURPLELINE

Ten rockowy zespół powstał w styczniu bieżącego roku, a tworzą go mieszkańcy Pszczyny i Piasku: Monika Retek, Mateusz Witoszek, Sebastian Pieprzyk, Artur Grolik, Kajetan Adamczyk i Paweł Kukla. Kapela ma na swoim koncie 2 koncerty charytatywne, które miały miejsce w kinie Wenus.

Zespół brał także udział w przeglądzie amatorskich zespołów rockowych „Grejfest”, gdzie zajął piąte miejsce. W czerwcu Purpleline nagrało swoją pierwszą piosenkę Demo: „Nie bój się”. Jednym z ciekawszych doświadczeń zespołu było stworzenie oprawy muzycznej na galę rozdania nagród „Superchrobrków” w I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie.

DRIMM

Kapela powstała w październiku 2002 roku, obecnie gra w pięcioosobowym składzie: Marcin Zaręba, Daniel Ciuk, Marek Nawalany, Marcin Poradowski i Robert Kłoda. Muzyka Drimm to szeroko pojęty rock, gdyż różne są inspiracje i fascynacje muzyczne zespołu.

Do tej pory kapela uczestniczyła w licznych imprezach charytatywnych, brała tez udział w programie „ Mocne Nocne” w radiu BIS. Ponadto zakwalifikowała się do finału przeglądu zespołów Rockowisko. Historia zespołu oraz więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie: www. drimm.com

HUGEccm

Działalność zespołu rozpoczęła się zimą 2003 roku a muzyka, którą grają to metalcore.. Zespół powstał z inicjatywy dwóch mieszkańców Pszczyny: gitarzysty Dawida Sojki i basisty Artura Byrskiego. Na perkusji gra Bartosz Góra z Goczałkowic, natomiast wokalistą jest bielszczanin Łukasz Pach.

Kapela koncertowała u boku takich zespołów jak: Frontside, Hedfirst, Sunrise, Mech. W chwili obecnej zespół jest w trakcie poszukiwań wytwórni, która umożliwi mu wydanie debiutanckiej płyty.

CALLMENIGEL

Zespół pochodzi z Goczałkowic, gra od 2004 roku, a założycielami są perkusista Szymek Hess i gitarzysta Szymon Drewniak. Po kilku próbach dołączył do nich Remek Niesyto grający na gitarze basowej. W takim składzie zespół zagrał kilka koncertów, ciągle poszukując wokalisty.

W końcu po roku doszedł Paweł Sojka i od tego czasu Callmenigel tworzy swoje hardcorowe utwory. Rodzaj muzyki jaki kapela prezentuje to mieszanka różnych stylów oscylujących w obrębie szeroko pojętej muzyki rockowej.

TRAFFIC

Zespół powstał w lutym 2005r przy pubie o tej samej nazwie, prowadzonym przez Michała Skrzeka. Początkowym założeniem było granie bluesa, jednak po połączeniu sił efektem końcowym okazała się muzyka trochę cięższa, przy czym nadal przesycona korzeniami bluesowymi. Traffic ma za sobą liczne zmiany personalne, które znacznie opóźniały wszelkie działania.

Po siedmiu miesiącach funkcjonowania zespół (w składzie: Michał Skrzek, Kamil Czupryś, Piotr Haber, Grzegorz Malinowski, Piotr Grzywacz) zajął I miejsce w poprzedniej edycji Żubrowiska. Konsekwencją tego były pierwsze dźwięki zarejestrowane na CD oraz wizyta w radiu MEGA, gdzie z anteny popłynęły właśnie te nagrania. Ponadto kapela ma za sobą kilka koncertów plenerowych, a także zagrała w wielu klubach.

SYMETRIA

Symetria to zespół rockowy założony w 2005 roku przez młodych ludzi z Jastrzębia Zdroju. W jego skład wchodzą: Grzegorz Żygoń - wokal, Artur Kłosowski - gitara basowa, Tomasz Krentusz - perkusja, Dominik Stypa - gitara elektryczna. Kapela uczestniczyła dotąd w przeglądach muzycznych takich jak Żorska Scena Talentów czy „Sala Prób” w Pawłowicach.

Ponadto w przeglądzie Piosenki Niezaangażowanej Jastrzębie Zdrój zajęła drugie miejsce. Zasługą Symetrii jest także opublikowanie płyty demo 2006. Zespół ma swoją oficjalną stronę internetową, na którą serdecznie zaprasza zainteresowanych : www.symetria.xt.pl

NEGATION

Ten death metalowy zespół z Ustronia gra w następującym składzie: Bartłomiej „NeverHood” Tabak (bas/wokal), Jan „Janek”Zorychta (perkusja), Tomasz „Proca” Procner (gitara rytmiczna), Wojciech „Voyt” Probst (gitara solowa). Dotychczasowe doświadczenia kapeli to już prawie dwa lata wspólnego grania.

W tym czasie zespół przygotował sporo własnego materiału, zagrał ok. 20 koncertów, nagrał pierwsze demo i dorobił się własnej strony internetowej. Poczynił także wiele planów na przyszłość, jak np. wydanie nowego demo w profesjonalnym studiu. Po więcej informacji zespół zaprasza na swoją stronę internetową: www.negation.metal.org.pl

KONTR KULTURA

Zespół powstał w kwietniu 2004 roku i gra szeroko pojętego punk rocka. Obecnie Kontr Kulturę tworzą: Bartek „Zwierzu” Regucki - gitara, vocal, teksty, Jan Nowak - gitara, Marcin „Oleś” Olszewski - bas oraz Michał „Grizzli” Rozwadowski - perkusja. Kapela ma na swoim koncie ponad 50 koncertów zagranych w różnych miejscach Polski.

Do jej sukcesów można zaliczyć wygrany VI Powiatowy Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych w Myślenicach oraz występ w ramach przeglądu kapel „Mała scena” na Festiwalu 2006 w Jarocinie .Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie zespołu : www.kontrkultura.lama.net.pl

MORTUS

Zespół pochodzi z Pszczyny, powstał około dwóch lat temu. Od tamtego czasu zagrał kilka koncertów klubowych. W jego skład wchodzą: Paweł Pasek, Dawid Sępek, Mateusz Kozik, Kuba Stania. Grupa gra metal inspirując się wieloma kapelami, między innymi: Slayer, Metalicca, Morbid Angel, Kat, Venom.

Początkowo Mortus odgrywał covery innych zespołów, obecnie ma już w swoim dorobku własne kompozycje. Grupa uczestniczyła w różnych imprezach, np. Taste of metal czy Night of Destruction, pszczyński uROCK, brała także udział w poprzedniej edycji Żubrowiska. Najistotniejszymi elementami cechującymi kapelę jest ciągła świadomość, iż należy doskonalić swoje umiejętności muzyczne oraz ogromny entuzjazm.

AMONON

Zespół powstał w 1997 roku w Ćwiklicach, a rodzaj muzyki jaki prezentuje to metal. Po kilku występach, m. in. Pszczyńskim Przeglądzie Amatorskich Zespołów, na którym zajął 2 miejsce oraz 1 w głosowaniu publiczności, zawiesił swoją działalność. Obecny skład istnieje od roku i jest następujący: Piotr Karczyński, Marcin Wyroba, Adrian Zawadzki, Szymon Szczerba.

Kapela ma za sobą wiele kameralnych koncertów. Ponieważ mottem zespołu jest dobra zabawa, zamierza on w najbliższym czasie nagrać płytę oraz w dalszym ciągu poszerzać horyzonty muzyczne.

KRAKATOA

Idea tego cieszyńskiego zespołu powstała ponad 2 lata temu lecz pierwsza próba odbyła się w lipcu 2005 roku. Muzyka jaką gra Krakatoa to metal. Swój pierwszy koncert kapela zagrała w ustrońskiej Prażakówce. Po nawiązaniu współpracy z Cieszyńską Sceną Muzyczną zespół zagrał kilka kolejnych koncertów na terenie Cieszyna.

W międzyczasie zmienił się skład zespołu i na dzień dzisiejszy liczy on czterech członków: Wojciech "Necro" Madecki (gitara ,wokal), Jakub "Dżej" Szymik (perkusja), Bartosz Kryda (gitara solowa), Michał "Stainer" Malinowski (bas). Zespół zagrał również na pszczyńskim uROCKU. Obecnie pracuje nad nowym materiałem i ma w planach nagranie materiału na pierwsze demo.

R.I.P.

Zespół powstał na przełomie 2003/2004 roku, pochodzi z Jastrzębia. Ma za sobą wiele występów, m. in. w Sali Goku w Pawłowicach, na WOSP 05 w Jastrzębiu oraz w barach na jego terenie i okolic. Aktualny skład kapeli stanowią: Karol Lerch (gitara), Łukasz Sznajder (bas), Krzysztof Majer (perkusja) oraz nowy wokalista Rafał Oponiak.

Należy dodać, że wraz ze zmianami w składzie zmieniła się również muzyka zespołu. Obecnie kapela gra death metal i ma nowy materiał koncertowy, który zaprezentowała już w różnych miejscach, głównie w obrębie Cieszyna. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.ripjas.prv.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.