Wiadomości

  • 7 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 452

Co należy wiedzieć na temat wszywki alkoholowej Katowice?

Materiał partnera:

Wszywka alkoholowa jest jedną z metod, która wspomaga leczenie choroby alkoholowej. Po spożyciu alkoholu wywołuje silne i nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego. Dzięki swojemu działaniu jest bardzo skuteczna. Osoby uzależnione boją się doświadczyć tak silnych i nieprzyjemnych dolegliwości, dlatego nie sięgają po alkohol. Należy pamiętać, że osoby, które podejmują leczenie choroby alkoholowej nadal odczuwają silny głód alkoholowy. Jest to bardzo silne pragnienie spożywania alkoholu za wszelką cenę. Podczas terapii leczenia uzależnień osoby poznają narzędzia do walki z trudnościami oraz pozostaniu w trzeźwości.

wszywka alkoholowa katowice


Kto może skorzystać z Esperalu?



Wszywka alkoholowa Katowice https://esperalchirurgkatowice.pl/ to bardzo skuteczna metoda do walki z chorobą alkoholową. Przeznaczona jest dla osób dotkniętych chorobą alkoholową. Aby móc rozpocząć terapię Esperalem wymagana jest samodzielna i świadoma zgoda pacjenta. Oznacza to, że wszywki alkoholowej nie można podać osobie pijącej alkohol problemowo bez jej zgody, wiedzy, czy na prośbę osób trzecich.

Podanie wszywki alkoholowej to prosty i bezpieczny zabieg chirurgiczny. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz zbiera od pacjenta informację, w celu wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest między innymi stan upojenia alkoholowego. Esperalu nie można podać również osobie, która spożywała alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Z terapii Esperalem nie skorzystają również osoby, które są uczulone na disulfiram lub którykolwiek składnik leku. Kolejnym przeciwwskazaniem są schorzenia sercowo - krążeniowe. Mowa tutaj między innymi o nadciśnieniu tętniczym czy chorobie niedokrwiennej serca. Esperalu nie można również podać osobie, która próbowała popełnić samobójstwo. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także występowanie u jednostki myśli samobójczych, zaburzeń psychicznych czy psychoz. Wyjątek stanowi tutaj ostra psychoza alkoholowa.

Esperal nie jest wskazany u kobiet w ciąży. W tych przypadkach jednak ostateczna decyzja należy do lekarza.

Jak długo działa Esperal?



Esperal działa od ośmiu do dwunastu miesięcy. To okres, w którym działa on z taką samą siłą i natężeniem. Przez cały czas działania w połączeniu z alkoholoem wywołuje on silne i nieprzyjemne dolegliwości. Różnica w czasie wynika z metabolizmu pacjenta. Po upływie czasu zabieg można wykonać ponownie. Odbywa się to podczas krótkiego zabiegu chirurgicznego.

Jaki jest koszt wszywki alkoholowej?



Cena zabiegu jest różna, waha się w okolicach kilkuset złotych. Ceny różnią się w zależności od województwa, rodzaju zabiegu. Esperal nie jest refundowany w Polsce. Pacjent, który chce rozpocząć terapię wszywką alkoholową musi za nią zapłacić z własnych pieniędzy. Należy jednak pamiętać o tym, jak skuteczne jest działanie wszywki alkoholowej oraz o jej jednorazowym podaniu. To niewątpliwy plus, gdyż pacjent nie musi pamiętać o przyjmowaniu leku. Wszywka alkoholowa działa również przez bardzo długi okres, a to po rozłożeniu kosztu zabiegu na poszczególne dni daje stosunkowo niski koszt.

Jak wygląda zabieg podskórnego podania Esperalu?



Do podskórnego podania Esperalu pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Należy przyjść całkowicie trzeźwym na zabieg. Przed zabiegiem doktor przeprowadza z pacjentem wywiad. Jego celem jest zebranie podstawowych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz co najważniejsze wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki niemu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza chirurga. Po podaniu znieczulenia chirurg nacina skórę pacjenta w okolicy pośladków tak, aby blizna była jak najmniej widoczna. Umożliwia to podpowięziowe podanie wszywki alkoholowej. Lekarz umieszcza w ciele pacjenta od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek z substancją czynną. Przez cały czas przyebywania w organizmie uwalniają one substancję czynna do krwioobiegu. W połączeniu z alkoholem wywołuje ona silne objawy zatrucia alkoholowego.

Jak działa Esperal?



Esperal blokuje rozkład alkoholu w organizmie. Jego działanie odkryto przypadkowo w XX wieku, kiedy to duńscy naukowcy zauważyli, że pacjenci, którzy stosują Esperal po spożyciu alkoholu mierzą się z silnymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami. Zaintrygowani własnym odkryciem postanowili przeprowadzić badania na ten temat. Wykazały one, że Esperal hamuje metabolizm alkoholu w organizmie.

Prawidłowy rozkład etanolu przebiega w następujący sposób. Etanol dostarczony do organizmu zostaje rozłożony do prostszej postaci aldehydu octowego. Dzieje się to podczas procesu dehydrogenazy alkoholowej. Następnie kluczową rolę odgrywa enzym, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej.

Jednak w wyniku działania wszywki alkoholowej cały ten proces jest niemożliwy. Umieszczone w ciele tabletki Esperalu stale wydzielają substancję czynna, czyli disulfiram. Disulfiram odpowiada za blokowanie enzymu, który odpowiedzialny jest za rozkładanie się alkoholu we krwi. W wyniku działania Esperalu szkodliwy aldehyd octowy nie może zostać rozłożony do prostszej postaci. Powoduje to silne i nieprzyjemne objawy..

Esperal działa również jako terapia awersyjna. Oznacza to, że silnie oddziałuje on na emocje takie jak lęk, strach, wstręt, awersja czy odraza. Osoby uzależnione nie chcą doświadczać przykrych dolegliwości, boją się ich dlatego nie sięgają po alkohol. Osoby, które mimo zakazu postanowiły spożyć alkohol i doświadczyły negatywnych dolegliwości, czują wstręt do alkoholu i też nie spożywają tej substancji. Dzięki temu, terapia Esperalem jest bardzo skuteczna.

Co się stanie, gdy Esperal połączy się z alkoholoem?



Podczas terapii Esperalem nie wolno spożywać alkoholu. Złamanie tego zakazu skutkować będzie wystąpieniem już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu silnych i nieprzyjemnych objawów zatrucia alkoholowego. Dolegliwości jakie występują u jednostki to silne bóle głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunka, drżenie mięśni, potliwość, skoki ciśnienia, uczucie lęku i inne. Dolegliwości te utrzymywać mogą się do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy.