Wiadomości
- 5 kwietnia 2023
- wyświetleń: 601
Esperal Wrocław - dlaczego stosowana jest od tylu lat?
Materiał partnera:
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. Wraz z rozwojem kolejnych etapów coraz bardziej zabiera ona życie jednostki. Wszystko po to, aby na koniec zawładnąć całym jej światem. To choroba, która zabiera wszystko - rodzinę, przyjaciół, pracę, zainteresowania czy pasje... Zostaje tylko ból, łzy i wycieńczony organizm. Osobie uzależnionej od alkoholu należy pomóc wyjść z nałogu. Działania osoby uzależnionej od alkoholu oraz specjalistów mogą przynieść wieloletni okres trzeźwości. Wszywka alkoholowa doskonale pomaga osobom uzależnionym wychodzić z nałogu.
Zarys historyczny
Znane dziś wszystkim działanie wszywki alkoholowej przypadkowo odkryli w XX wieku duńscy naukowcy. Zaobserwowali oni u osób, które przyjmowały Esperal, po spożyciu alkoholu niepokojące objawy. Postanowili przeprowadzić badania na ten temat. Wykazały one, że Esperal blokuje rozkład alkoholu w organizmie, a nieprzyjemne objawy pacjentów wywołane są silnym zatruciem alkoholowym. Wyniki ich badań pomogły zrewolucjonizować leczenie choroby alkoholowej na całym świecie.
Esperal zaczęto stosować globalnie. Wszywka alkoholowa stosowana jest to dziś głównie w krajach wschodu. W Stanach Zjednoczonych jej stosowanie jest zabronione. W Polsce w latach 2008 - 2010 również wydano zakaz produkcji oraz stosowania Esperalu.Zakaz ten cofnięto z uwagi na wysoką skuteczność tej metody.
Przeznaczenie wszywki alkoholowej
Esperal Wrocław przeznaczony jest dla osób zmagających się z chorobą alkoholową. Oznacza to, że Esperal nie może być podany bez wiedzy i zgody pacjenta lub na prośbę osób trzecich. Stosowanie wszywki alkoholowej zalecane jest osobom, które podjęły już decyzję o wyjściu z nałogu jednak potrzebują dodatkowej motywacji, aby wytrwać w swoim postanowieniu.
Długość działania Esperalu
Esperal najczęściej działa cały rok lecz w zależności od organizmu może działać od 8 do 12 miesięcy. Dzieje się tak ponieważ każdy organizm jest inny i ma inną odporność. Należy pamiętać, żę Esperal przez cały ten czas działa z taką samą mocą i natężeniem. Każdorazowe spożycie alkoholu wywoła u jednostki identyczne objawy zatrucia alkoholowego. Po zakończonym leczeniu esperalem można powtórzyć ten zabieg. W tym celu należy przeprowadzić prosty zabieg chirurgiczny, który wykona doświadczony lekarz chirurg.
Koszt wszywki alkoholowej
Wszywka alkoholowa nie jest refundowana w naszym kraju. Oznacza to, żę pacjent, który decyduje się na terapie Esperalem musi pokryć jej koszty z własnych pieniędzy. Koszt zabiegu oscyluje w granicach kilkuset złotych. Różnica ta zależna jest od miasta, w którym wykonywany jest zabieg, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który przeprowadzi całą procedurę medyczną. Choć cena początkowo może wydawać się wysoka, należy podzielić ja przez ilość dni podczas których skutecznie odstrasza osobę uzależnioną od alkoholu. Wtedy koszt Esperalu jest niewielki. Należy również pamiętać, że w Polsce istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego leczenia choroby alkoholowej. Bezpłatna terapia leczenia uzależnień przysługuje każdemu obywatelowi Polski, który jest uzależniony od alkoholu. Pomoc ta dostępna jest zarówno dla osób ubezpieczonych jak i tych, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Aby z niej skorzystać należy udać się do poradni leczenia uzależnień lub ośrodka leczenia uzależnień wraz ze skierowaniem.Skierowanie uzyskać można od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza psychiatry.
Popularność Esperalu
Esperal swoją popularność zawdzięcza swojej skuteczności. Chociaż nie jest to samodzielna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu to cieszy się ona dużą popularnością i skutecznością. Wszywka alkoholowa oddziałuje na emocje jednostki. U osób uzależnionych od alkoholu wywołuje silny strach i lęk przed sięganiem po alkohol. Spowodowany jest on tym, że jednostka boi się doświadczyć negatywnych konsekwencji zdrowotnych oraz wielogodzinnego cierpienia. Z drugiej strony wywołuje również wstręt i awersję do alkoholu u osób, które mimo zakazu skosztowały alkoholu podczas terapii Esperalem.
Należy jednak pamiętać, że nie jest to samodzielna metoda leczenia uzależnienia od alkoholu, gdyż nie wpływa ona na postrzeganie jednostki oraz jej zachowanie czy myślenie. Osoba uzależniona nadal będzie odczuwała głód alkoholowy. Prawdopodobnie nie sięgnie po alkohol, gdyż obawiać się będzie o swoje zdrowie, zaś nie dlatego, że zrozumiała negatywny wpływ alkoholu na własne życie.
Zaleca się, aby wraz z podjęciem terapii Esperalem podjąć równolegle terapię leczenia uzależnień.
Charakterystyczne objawy po spożyciu alkoholu
Już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu jednostka doświadcza silnych i negatywnych konsekwencji tego czynu. Maksymalnie do dziesięciu minut od spożycia alkoholu u osoby uzależnionej pojawią się: silny ból głowy, zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunka, osłabienie organizmu, duszności, drgawki, drżenie mięśni, kołatanie serca, przyspieszona akcja serca, skoki ciśnienia, potliwość, zmiany temperatury ciała, zaczerwienienie skóry twarzy i inne. Dolegliwości te utrzymywać się będą nieprzerwanie do kilkunastu godzin od spożycia alkoholu. Już niewielka dawka alkoholu zawarta w czekoladowym cukierku wywołać może silny i wielogodzinny ból głowy. Zasada jest dość prosta im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się objawy. W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu, jednostka naraża się na wystąpienie nieodwracalnych zmian w organizmie. Mowa tutaj między innymi o marskości wątroby, zapaści a nawet zgonie pacjenta. Należy pamiętać, że wszywki alkoholowej nie da się przepić, a każda taka próba wywoływać będzie występowanie negatywnych dolegliwości oraz pogorszenie się stanu zdrowia jednostki.
Przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej
Nie każda osoba uzależniona od alkoholu może skorzystać z działania wszywki alkoholowej. Przeciwwskazaniem do zastosowania Esperalu jest spożycie alkoholu w dniu zabiegowym. Esperalu nie można podać również osobie która posiada reakcje alergiczną na lek. Wszywki alkoholowej nie można zastosować również u osób, które posiadają schorzenia sercowo - krążeniowe takie jak nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca. Przeciwwskazaniem do podania Esperalu jest również próba samobójcza, myśli samobójcze, zaburzenie psychiczne lub psychozy. W przypadku psychoz wyjątek stanowi ostra psychoza alkoholowa. Podanie wszywki alkoholowej nie jest zalecane kobietom w ciąży, kobietom karmiącym piersią czy kobietom, które planują zajście w ciążę w najbliższej przyszłości. W tych przypadkach jednak ostateczną decyzję podejmuje lekarz. Osoby, które posiadają schorzenia takie jak cukrzyca, epilepsja, choroby serca czy choroby układu oddechowego nie mogą spożywać alkoholu. Złamanie tego zakazu skutkować będzie pogorszeniem się ich stanu zdrowia oraz rozwojem choroby.