Wiadomości

  • 28 marca 2023
  • 4 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1168

Studenckie wakacje w Europie - jak się do nich przygotować?

Materiał partnera:

Nie ma nic bardziej fascynującego niż podróżowanie i poznawanie nowych ludzi, kultur czy tradycji. Na studiach mamy na to mnóstwo czasu! Przerwa wakacyjna trwa wtedy dość długo - często nawet od końca czerwca do początku października. To wystarczająco dużo czasu, by zaplanować np. ekscytującą podróż po Europie. Co istotne, taka wyprawa nie musi być kosztowna. Bez problemu można znaleźć niedrogi nocleg, transport czy ubezpieczenie turystyczne. Podpowiadamy jak podejść do planowania studenckich wakacji za granicą.

Studenckie wakacje w Europie


Polowanie na tanie bilety lotnicze i kolejowe



Jeśli chodzi o transport, to na pewno warto zwrócić uwagę na niskobudżetowe linie lotnicze, które oferują tanie bilety na wiele tras między popularnymi europejskimi miastami. Czasami - z odpowiednim wyprzedzeniem - można zakupić loty za kilkadziesiąt złotych. Trzeba jednak pamiętać, że cena podstawowa najczęściej nie obejmuje np. bagażu rejestrowanego czy wyżywienia na pokładzie.

Przy planowaniu podróży warto również sprawdzić inne opcje transportu. Czasem jazda pociągiem lub autobusem może być tańsza niż lot samolotem, a pozwoli także podziwiać krajobrazy i miasta, przez które przejeżdża się w podróży. Co ciekawe, regularnie organizowane są akcje (np. przez Unię Europejską), w których młode osoby mogą otrzymać bilety miesięczne, uprawniające do bezpłatnych przejazdów pociągami po Europie. Wystarczy spełnić wymagania takiego projektu, wysłać zgłoszenie i czekać na rozpatrzenie wniosku.

Niedrogie i wygodne nocowanie



Zakwaterowanie jest często najdroższym elementem podróży. Nie należy się tym jednak martwić - istnieje wiele przystępnych cenowo opcji, które są dostępne w całej Europie. Jednym z najtańszych sposobów na nocleg będą hostele, które oferują łóżka w wieloosobowych dormitoriach lub prywatne pokoje za niską cenę. Czasami dostępne są także śniadania w cenie pokoju, co pozwala zaoszczędzić na jedzeniu.

Innym rozwiązaniem mogą być prywatne mieszkania na wynajem. Takie oferty gromadzą popularne portale internetowe. W ten sposób można wynająć całe mieszkanie lub pojedynczy pokój u mieszkańca danego miasta, co pozwala na poznanie lokalnej kultury i zwyczajów. Warto jednak dokładnie sprawdzić opinie poprzednich gości i zapoznać się z oferowanymi udogodnieniami, takimi jak np. dostęp do kuchni czy pralki.

Niezbędne ubezpieczenie turystyczne



Kolejnym ważnym aspektem przy planowaniu studenckich wakacji w Europie jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. To rozwiązanie, z którego nie warto rezygnować nawet z ograniczonym budżetem. W przypadku nieoczekiwanych sytuacji, takich jak choroba czy wypadek, ubezpieczenie turystyczne pozwala uniknąć wysokich kosztów m.in. leczenia. Chroni również w przypadku utraty bagażu czy wyrządzenia nieumyślnej krzywdy osobom trzecim. Dla studentów często dostępne są specjalne oferty i zniżki. Nierzadko mogą oni zaoszczędzić nawet ok. 20%, zyskując dobre ubezpieczenie turystyczne (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/indywidualne/) na cały wyjazd.