pless.pl

Wiadomości

 • 14 marca 2023
 • wyświetleń: 269

Na czym polega najem długoterminowy samochodu?

Artykuł sponsorowany:

Wiele osób korzysta z samochodu na co dzień, dojeżdżając do pracy, albo podróżując w sprawach zawodowych. Zakup samochodu nie zawsze jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, dlatego warto sprawdzić inne dostępne opcje, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Czym jest najem długoterminowy samochodu?

najem długoterminowy samochodu


Najem długoterminowy samochodu jako alternatywna forma finansowania pojazduZakup samochodu staje się coraz bardziej problematyczny - ceny stale rosną, a czas oczekiwania na wybrany model jest bardzo długi, z uwagi na brak podzespołów niezbędnych do produkcji. Wyjściem z tej sytuacji może być zmiana podejścia do posiadania auta. Zamiast je kupować, można zdecydować się na najem długoterminowy samochodu. To alternatywna dla zakupu forma finansowania pojazdu. Najem polega na wydzierżawieniu auta na okres wskazany w umowie. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla najemcy, ponieważ to po stronie, która wypożycza samochód leżą wszystkie kwestie związane z jego utrzymaniem.

Jakie usługi obejmuje wynajem długoterminowy samochodu w Automarket?Usługa "auto na abonament", dostępna w serwisie Automarket to dzierżawa, w której najemca określa czas użytkowania pojazdu oraz liczbę kilometrów, jakie planuje przejechać w ciągu roku. Na tej podstawie eksperci wyliczają wysokość miesięcznej raty wynajmu. Opłata obejmuje nie tylko koszt eksploatacji samochodu, ale też dodatkowe usługi w ramach wybranego pakietu. W wersji Basic najemca otrzymuje ubezpieczenie OC, AC i NNW, a także wsparcie w kontakcie z towarzystwem ubezpieczeniowym w ramach koordynacji likwidacji szkód. Pakiet Comfort oferuje dodatkowo:

 • samochód zastępczy na czas naprawy;
 • obsługę serwisową w wybranym limicie kilometrów;
 • Naprawę nieprzewidzianych szkód lub awarii;
 • serwis, wymianę i przechowywanie opon.


 1. Najem długoterminowy samochodu to usługa wygodna i opłacalna, ponieważ wszystkie koszty związane z korzystaniem z auta są wliczone w cenę i nie trzeba o nich dodatkowo pamiętać.


Kto może korzystać z wynajmu długoterminowego aut?Długoterminowe wypożyczenie samochodu jest popularne zarówno wśród klientów biznesowych, jak i indywidualnych. To zdecydowanie zasługa niskiego kosztu użytkowania oraz brak odpowiedzialności za serwis czy ubezpieczenie. Przed skorzystaniem z tej opcji mogą powstrzymywać wątpliwości dotyczące opłacalności takiej usługi. Najem długoterminowy samochodu jest alternatywą nie tylko dla zakupu, ale też leasingu pojazdu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przejmować się przeglądami, naprawami i innymi kosztami eksploatacyjnymi auta.

Wynajem opłaca się również wtedy, kiedy najemca nie jest zainteresowany wykupem samochodu po wygaśnięciu umowy. Z usługi mogą korzystać:

 • Osoby fizyczne, które nie prowadzą firmy;
 • Osoby fizyczne, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą;
 • Mikroprzedsiębiorcy;
 • Małe i średnie przedsiębiorstwa;
 • Duże korporacje.


Jakie samochody można wynająć długoterminowo?W ramach najmu Automarket oferuje samochody z różnych segmentów i półek cenowych. Poniżej 1000 zł miesięcznej raty możliwe jest wypożyczenie pojazdów takich jak Skoda Fabia, Fiat Tipo czy Ford Focus i wiele innych. W przedziale od 1000 do 2000 zł znajdują się między innymi Opel Insignia, Opel Mokka oraz Hyundai Tucson. Powyżej 2000 zł miesięcznie dostępne są auta takie jak Alfa Romeo Stelvio, Alfa Romeo Giulia czy Renault Arkana. Każdy najemca może wybrać pojazd o dogodnym typie nadwozia. W serwisie znajdują się następujące rodzaje samochodów:

 • Coupe;
 • Hatchbacki;
 • Kombi;
 • Vany;
 • Sedany;
 • Pickupy;
 • SUV-y;
 • Dostawcze.


Do wyboru jest także skrzynia biegów, rodzaj paliwa czy pojemność silnika. Co więcej, klient może zdecydować się na wynajem auta nowego lub używanego. Szeroka oferta pozwala na znalezienie odpowiedniego pojazdu dostosowanego do potrzeb najemcy.

Dlaczego warto postawić na najem długoterminowy samochodu?Dzierżawa samochodu przynosi użytkownikowi pojazdu wiele korzyści. Przede wszystkim jest to optymalizacja finansów. Najemca opłaca miesięczną ratę w ustalonej wysokości i nie musi przejmować się nieprzewidzianymi wydatkami związanymi z eksploatacją auta. Dzięki temu nie angażuje dodatkowego kapitału w użytkowanie wybranego modelu. Co więcej, korzystanie z samochodu w takiej formie pozwala uniknąć ryzyka straty finansowej, która wynika ze spadku wartości pojazdu. Nie trzeba też wnosić opłaty wstępnej, a miesięczną ratę można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Wybór tej formy finansowania pojazdu nie obciąża zdolności kredytowej użytkownika, który po zakończeniu umowy może zdecydować o wykupieniu samochodu na własność.

Najem długoterminowy auta wiąże się z korzyściami podatkowymi, dodatkowymi usługami oraz możliwością jazdy nowym samochodem. Zróżnicowana oferta samochodów i dogodne pakiety do wyboru sprawiają, że wypożyczenie pojazdu jest atrakcyjną alternatywą nie tylko dla zakupu za gotówkę lub na kredyt, ale nawet dla leasingu.