pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 458

Motyl, który inspiruje. Możesz zgłosić "Uskrzydlonego"

Powiat Pszczyński chce docenić osoby, które udowadniają, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem i nie przeszkadza realizować się w życiu zawodowym, społecznym, odnosić sukcesy, czy rozwijać pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego "Uskrzydlony" można zgłaszać do ostatniego piątku kwietnia.

Reklama

Gala wręczenia wyróżnień "Uskrzydlony" 2022 - 02.06.2022
Gala wręczenia wyróżnień "Uskrzydlony" 2022 - 02.06.2022 · fot. powiat


"Uskrzydlony" to wyróżnienie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które inspirują swoją aktywnością i udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Statuetka w kształcie motyla ze szklanymi skrzydłami autorstwa Justyny Dulemby trafi do osoby, która pomimo trudności, z jakimi musi się zmagać na co dzień wykazuje aktywność zawodową, społeczną, bądź spełnia się w sferze sportu czy kultury, ma wyjątkowe osiągnięcia lub bezinteresownie działa na rzecz innych.

Starosta Barbara Bandoła podkreśla, że poprzednie edycje "Uskrzydlonego" pokazały, że w powiecie pszczyńskim mieszkają osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne na różnych polach. - Chcemy promować w przestrzeni publicznej czynne postawy osób dotkniętych niepełnosprawnością, a każda kolejna edycja pokazuje barwną mozaikę umiejętności i talentów kandydatów do wyróżnienia - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Dotychczasowymi laureatami Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego "Uskrzydlony" zostali: Alicja Szymczak z Pszczyny - emerytowana laborantka, malarka, osoba aktywna społecznie, Szymon Klimza z Warszowic - sportowiec poruszający się na wózku, który uprawia wiele sportów ekstremalnych i dzieli się swoimi doświadczeniami, Filip Walecki z Czarkowa - ultramaratończyk z zespołem Downa oraz Marek Gruszka z Woli - społecznik, organizator akcji krwiodawstwa, inicjator wielu wydarzeń dla seniorów, zaangażowany w działania charytatywne.

Gala rozdania nagród "Uskrzydlony" 2020 - 10.06.2021
Gala rozdania nagród "Uskrzydlony" 2020 - 10.06.2021 · fot. powiat


Jak zgłosić kandydata do wyróżnienia?Aby zgłosić mieszkańca powiatu pszczyńskiego do wyróżnienia, trzeba wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy. Ważne, aby podać dane kandydata m.in. imię, nazwisko, rodzaj jego niepełnosprawności, wiek. Konieczne będzie także krótkie przedstawienie życiorysu, tego jak radzi sobie na co dzień. W jakiej dziedzinie się rozwija, na jakiej płaszczyźnie działa. Jakie ma sukcesy? Dlaczego wytypowana osoba jest wyjątkowa? Warto szczegółowo i ciekawie przedstawić osobowość i działalność zgłaszanej osoby - na tej podstawie kapituła dokonujemy wyboru laureata.

Gotowy wniosek wraz ze zgodą kandydata na jego zgłoszenie należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem "Uskrzydlony" do Punktu Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Pszczynie (parter) osobiście bądź przesłać pocztą (liczy się data stempla pocztowego) do 28 kwietnia 2023 r.

Wyboru laureata dokona kapituła powołana przez starostę pszczyńskiego. Dodatkowych informacji udziela pełnomocnik starosty ds. osób z niepełnosprawnościami, tel. 32 449 23 98.

BM / pless.pl

źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.