Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2023
  • 12 marca 2023
  • wyświetleń: 5343

Pociągi powrócą na normalną trasę do Bielska. Znamy konkretną datę

Koleje Śląskie potwierdzają - od maja pociągi powrócą na "normalną" trasę na linii kolejowej do Bielska-Białej. Znana jest także dokładna data, kiedy pojazdy KŚ będą kursować po nowych torach pomiędzy Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami.

Pszczyna,Pszczyna,dworzecpkp,pkp,listopad,jesień,lovesilesia,lovepless,fotodnia,instagram
Dworzec kolejowy w Pszczynie - 28.11.2022 · fot. pless.pl


Koleje Śląskie zaprezentowały rozkład jazdy po korekcie, który będzie obowiązywał od niedzieli, 12 marca. Ważną wiadomością jest fakt, że od tego dnia zniknie zastępcza komunikacja autobusowa pomiędzy stacjami Pszczyna i Bielsko-Biała Główna.

Śląski przewoźnik podał także informację, kiedy pociągi powrócą na tradycyjną trasę pomiędzy Goczałkowicami-Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami, z pominięciem Ochodzy.

- Od 15 maja zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, około 20-minutowe skrócenie czasu podróży. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice - Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec - Zwardoń. Również od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany - możemy przeczytać w komunikacie Kolei Śląskich.

Jednak to nie koniec utrudnień. W okresie od 12 marca do 10 czerwca będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy - za wybrane pociągi nadal kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

- W wybrane dni robocze w godzinach wieczornych i nocnych w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice-Dziedzice będą realizowane przerwy w ruchu pociągów wymagające zorganizowania zastępczej komunikacji autobusowej. Największy zakres ograniczeń został zaplanowany na termin 14 - 16 marca, kiedy ruch zostanie wstrzymany od godziny 20.00, a utrudnienia obejmą pociągi relacji S5 na odcinku Pszczyna - Bielsko-Biała Główna i S61 na odcinku Czechowice-Dziedzice - Chybie. Dodatkowo w dniach 15 - 16 marca autobusami zostanie zastąpiona ostatnia para pociągów do i z Wisły. Za każdy z odwołanych pociągów zostaną uruchomione dwa rodzaje autobusów - ekspresowych oraz pośredni - informuje śląski przewoźnik.

Jak zmieni się czas jazdy pociągów? Poniżej podajemy, przykładowo, trzy pociągi osobowe - Kolei Śląskich od stacji Pszczyna do stacji Bielsko-Biała Główna (nowy rozkład jazdy można już wyszukać m.in. w Portalu Pasażera).

15 marca, przykładowy czas przejazdów pociągów Kolei Śląskich
15 marca, przykładowy czas przejazdów pociągów Kolei Śląskich · fot. portalpasazera.pl


Co ciekawe, jak informuje informują PKP PLK, cytowane na łamach portalu rynek-kolejowy.pl przez Przemysława Brycha, czas jazdy między Pszczyną a stacją Czechowice-Dziedzice przed modernizacją odcinka wynosił trzynaście minut, teraz ma to być dziesięć minut. - Po certyfikacji odcinka zmodernizowanej linii kolejowej prędkość ma być docelowo podniesiona do 160 km/h. Wyjątkiem będą pewne odcinki, gdzie ze względu m.in. na ograniczenia w układzie torowym prędkość będzie niższa i będzie wynosić 80 km/h - czytamy w artykule Rynku Kolejowego.

Przypomnijmy, pociągi kursują objazdem przez czechowicką Ochodzę od grudnia 2021 roku. Pierwotnie na stałe trasy miały wrócić we wrześniu ubiegłego roku, później termin zmieniono na marzec, a ostatnio ogłoszono, że będzie to maj.

mp / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa węzła czechowice-dziedzice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

przebudowa węzła czechowice-dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "przebudowa węzła czechowice-dziedzice" podaj