Wiadomości

  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 1243

Zastosowanie tektury falistej - przegląd branż

Materiał partnera:

Prosta w produkcji. Dostępna w niskiej cenie. Wytrzymała. Uniwersalna. Ekologiczna. Czy to właśnie dlatego tektura falista jest tak popularna w wielu branżach od spożywczej po budowlaną? Przyjrzymy się, czym dokładnie jest tektura falista, jak się ją wywarza i gdzie używa się jej najczęściej.

tekturafalista1


Czym jest tektura falista?



Tektura falista jest wyrobem z masy papierniczej. Składa się z co najmniej dwóch warstw, z czego jedna stanowi arkusz prosty (tzw. liner), a druga — arkusz pofalowany. Dzięki takiej budowie tektura falista w porównaniu ze zwykłą tekturą litą jest nie tylko bardziej wytrzymała, ale dodatkowo ma bardzo dobry stosunek wytrzymałości do wagi. Co więcej, można wykorzystywać ją wielokrotnie. Poza tym najlepsi producenci tektury falistej wytwarzają ją z materiałów pochodzących z recyclingu. Dodatkowo tektura jest biodegradowalna, zatem można przerobić ją ponownie.

To wszystko sprawia, że stosuje się ją w wielu różnorodnych branżach.

Zastosowania tektury falistej



Tektura falista służy przede wszystkim do zabezpieczania przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym doskonale sprawdza się jako materiał amortyzujący. Do tego tektura jest lekka i tania. To wszystko sprawia, że chętnie sięgają po nią przedstawiciele przeróżnych branż. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Przede wszystkim tektura falista wykorzystywana jest w branży opakowaniowej do produkcji kartonów czy pudełek. Poza tym można wykorzystać ją do zabezpieczania przesyłek na czas transportu. Pod tym względem sprawdzi się także w przypadku przeprowadzki i konieczności bezpiecznego przewiezienia cennych przedmiotów z jednego miejsca w inne, nawet bardzo odległe.

Z tektury falistej korzysta także branża gastronomiczna - z tego rodzaju tektury tworzy się pudełka do tortów, czy kartony w których transportuje się i przechowuje wina i piwa.

Ponadto tektura falista jest bardzo popularna w branży budowlanej. Stosuje się ją między innymi jako tekturę do zabezpieczenia podłogi na czas remontu. Do tego tekturę falistą można kłaść pod panele jako izolację oraz materiał wyrównujący powierzchnię.

Jakie są rodzaje tektury falistej?

Tektura falista dostępna jest w kilku wariantach, które różnią się ze względu na:

  • liczbę warstw,
  • grubości fal,
  • kształt,
  • kolor,
  • rozmiar.


Choć najpopularniejszym rodzajem jest tektura falista 2- oraz 3-warstwowa, to dostępne są także tektury grubsze, nawet 5-warstwowe oraz 7-warstwowe. Poza tym tekturę falistą możesz kupić w rolkach lub w arkuszach. W obu przypadkach tektura dostępna jest w kilku wariantach rozmiarowych.

Tekturę falistą najlepiej zamawiać bezpośrednio u producenta lub sklepie online, który ma z nim korzystne warunki współpracy: https://pakujto.pl/tektura-falista/