pless.pl

Wiadomości

  • 23 stycznia 2023
  • wyświetleń: 179

Kamizelka ratunkowa dla dzieci gwarantem bezpiecznego wypoczynku

Materiał partnera:

Jesteście aktywną rodziną? Uwielbiacie spędzać lato nad morzem lub nad jeziorem? Zależy Wam na tym, aby Wasze dzieci zaraziły się od Was miłością do sportu - także tego wodnego? Jeżeli tak, to kamizelka ratunkowa dla dzieci jest czymś, co koniecznie musi się znaleźć w Waszej szafie! Jaką wybrać? Gdzie ją kupić? Ile kosztuje?

kamizelka na lodz aquarius


Wiek i umiejętności dzieckaTo jedno z kryteriów, jakimi należy się sugerować przy wyborze kamizelki ratunkowej dla dzieci. Dla wszystkich maluszków, które nie przekraczają wagi 15kg, bezwzględnie powinny być stosowane kamizelki ratunkowe. Starszaki, które potrafią już pływać i ważą więcej niż wskazana wyżej waga - 15 kg - mogą korzystać z kamizelek asekuracyjnych. Bardzo ważnym jest dobór odpowiedniego rozmiaru kamizelki ratunkowej dla dzieci: musi ściśle przylegać do ciała, a jednocześnie być jak najmniej odczuwalna podczas noszenia. Krótko mówiąc: ma być wygodna.

Kamizelka ratunkowa dla dzieciKamizelka ratunkowa dla dzieci jest wyjątkowym akcesorium: ma za zadanie ochronę ich zdrowia i życia w każdych, nawet tych najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie ulega stopieniu i nie pali się. Jest w stanie pozostać w nienaruszonym stanie nawet po upadku z ponad 4-metrowej wysokości. Utrzyma na powierzchni wody osobę nieprzytomną, ranną i skrajnie wyczerpaną, mało tego: obróci ją do dogodnej do oddychania pozycji. Posiada bardzo szeroki kołnierz, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie pionowej pozycji w wodzie. Pasy krokowe zapobiegają wyślizgnięciu się z wnętrza kapoku. Kamizelka ratunkowa dla dzieci powinna posiadać specjalny uchwyt na plecach, który umożliwia szybkie i bezproblemowe wyciągnięcie pociechy z wody. Jaskrawy kolor pozwala na szybkie zlokalizowanie dziecka w sytuacjach ograniczonej widoczności.

Asekuracyjne kamizelki dziecięceNa rynku nie brakuje i takich kapoków: ich zadaniem jest jedynie wspomóc dziecko w utrzymaniu go na powierzchni wody. Projektowane są z myślą o dzieciach (tych starszych i trochę młodszych), które potrafią już pływać. Coraz częściej można zauważyć, że sporty wodne cieszą się ogromną popularnością wśród młodszej części naszego społeczeństwa. I bardzo dobrze! I właśnie w takich sytuacjach asekuracyjne kamizelki dla dzieci są nieocenione. Ich budowa jest o wiele lżejsza, mniej toporna niż w przypadku ratunkowych kamizelek dla dzieci. Warto zaznaczyć, że producenci często nie rezygnują w tego rodzaju kapokach z pasów krokowych.

Pneumatyczne kamizelki ratunkowe dla dzieciTego rodzaju wyposażenie będzie szczególnie cenione przez małych żeglarzy. W stanie spoczynku pneumatyczna kamizelka ratunkowa dla dzieci jest wprost niewyczuwalna. Pompuje się samoistnie przy pierwszym kontakcie z wodą - następuje uruchomienie specjalnego mechanizmu spustowego ze sprężonym powietrzem. Pneumatyczna kamizelka ratunkowa dla dzieci może być noszona przez dzieci nie potrafiące pływać. Należy jedynie pamiętać o regularnej wymianie naboi z powietrzem.

Które kamizelki ratunkowe dla dzieci są najlepsze?Z czystym sumieniem mogę polecić polską markę Aquarius, która produkuje wysokiej klasy kapoki ratunkowe i asekuracyjne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przystępne ceny, wytrzymałość, solidne wykonanie oraz przyjazny design - wszystkie te słowa trafnie opisują każdą kamizelkę ratunkową dla dzieci z logiem Aquariusa. Gdzie je znaleźć? Zajrzyj na stronę https://gokajak.com/kamizelki-dzieciece-i-mlodziezowe-83 - to sklep posiadający w swoim asortymencie produkty wielu różnych producentów, także tych zagranicznych. I pamiętaj: kamizelka ratunkowa dla dzieci to gwarant bezpieczeństwa Twojej pociechy podczas przebywania w wodzie. Wiele od niego zależy. Zadbaj, by był jak najwyższej jakości i nie oszczędzaj na nim.