pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 21 stycznia 2023
  • 22 stycznia 2023
  • wyświetleń: 6811

Powalone drzewa i brak prądu po intensywnych opadach śniegu

Intensywne opady śniegu, które wystąpiły w piątek, 20 stycznia w naszym regionie, dały się we znaki mieszkańcom powiatu pszczyńskiego. Od godziny 2.00 w sobotę, 21 stycznia strażacy interweniowali 35 razy. Z kolei w gminie Pawłowice prądu było pozbawionych 162 odbiorców.

Reklama

Drzewo pochylone na jezdnię przy ul. Międzyrzeckiej w Woli - 21.01.2023
Drzewo pochylone na jezdnię przy ul. Międzyrzeckiej w Woli - 21.01.2023 · fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna w Woli


Interwencje strażaków dotyczyły głównie drzew powalonych na jezdnię oraz zwisających lub zerwanych przewodów energetycznych i telekomunikacyjnych. Do takich zdarzeń doszło w Gilowicach, Woli, Rudołtowicach, Wiśle Wielkiej, Pielgrzymowicach oraz Goczałkowicach-Zdroju.

Interwencje przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach oraz przy ul. Dębowej w Goczałkowicach - 21.01.2023 · fot. Facebook / OSP Rudołtowice


Loading...


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z intensywnymi opadami śniegu pozbawionych prądu było 162 odbiorców w gminie Pawłowice. Bieżące informacje o wyłączeniach i awariach można znaleźć tutaj.

Powrót zimy dał się również we znaki na nekropoliach. Między innymi na cmentarzu świętej Jadwigi tuje przechyliły się na groby.

Tuje przechylone na groby na cmentarzu św. Jadwigi - 21.01.2023 · fot. Andrzej Grynpeter

mp / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.