pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1034

Miejski Zakład Zieleni czerpie prąd z nowej instalacji fotowoltaicznej

Na przełomie roku na dachu jednego z budynków Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie zamontowana została instalacja fotowoltaiczna. Pozwoli ona zmniejszyć koszty ponoszone na energię.

Reklama

Miejski Zakład Zieleni czerpie prąd z nowej instalacji fotowoltaicznej
Miejski Zakład Zieleni czerpie prąd z nowej instalacji fotowoltaicznej · fot. UM Pszczyna


Pod koniec 2022 roku na dachu budynku znajdującego się na terenie Miejskiego Zakładu Zieleni przy ulicy Francuskiej w Pszczynie umieszczonych zostało 40 paneli o mocy 380 Wp każdy. To razem pozwala wytworzyć moc 15,2 kWp.

Pozyskany prąd jest wykorzystywany na użytek własny. Co warto podkreślić, zaspokaja potrzeby funkcjonowania całego zakładu (za wyjątkiem części biurowej). Z instalacji pozyskiwany jest między prąd do ładowania elektrycznych Melexów. Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie korzysta z trzech takich pojazdów.

- W dobie coraz droższych mediów i rosnących cen prądu inwestycja w instalację fotowoltaiczną pozwoli na niemałe oszczędności. To rozwiązanie na kolejne lata - podkreśla burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak przypomina burmistrz, w ostatnim czasie gmina poczyniła sporo takich przedsięwzięć. Oświetlenie na bardziej energooszczędne zostało wymienione przy drogach. Prowadzone są również prace na terenie placówek oświatowych.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.