pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • 19 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1633

Kolejne dwa elektryczne Melexy dla Miejskiego Zakładu Zieleni i MORIS-u

Gmina Pszczyna stawia na ekologiczne rozwiązania. Niedawno zakupione zostały dwa małe pojazdy elektryczne. Jeden z nich wykorzystywany jest między innymi do sprzątania pszczyńskiego parku, a drugi pomaga w utrzymaniu porządku na terenie Stadionu Miejskiego oraz w Parku Aktywności.

Reklama

Nowe pojazdy elektryczne w taborze Miejskiego Zakładu Zieleni i MORIS Pszczyna - 14.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Miejski Zakład Zieleni w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie od lat korzystają z elektrycznych pojazdów. Niedawno tabor obu jednostek został powiększony o dwa nowoczesne pojazdy marki Melex.

- Pierwszy elektryczny pojazd jest w użytkowaniu Miejskiego Zakładu Zieleni od 2017 roku. Został wówczas zakupiony za symboliczną złotówkę - wspomina Jacek Lebioda, dyrektor MZZ w Pszczynie. Jak dodaje, elektryki doskonale sprawdzają się w codziennej pracy. - Są ekologiczne, oszczędne, zwrotne i ciche. To ważne, bo służą nam między innymi podczas prac w parku i innych terenach zielonych na terenie miasta - dodaje.

Dziś Miejski Zakład Zieleni ma trzy takie pojazdy. Korzysta z nich między innymi podczas prac porządkowych. Melexy ułatwiają też zadania związane ze sprzątaniem oraz pomagają przy przewożeniu narzędzi czy sadzonek.

Nowe pojazdy elektryczne w taborze Miejskiego Zakładu Zieleni i MORIS Pszczyna - 14.10.2022
Nowe pojazdy elektryczne w taborze Miejskiego Zakładu Zieleni i MORIS Pszczyna - 14.10.2022 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Melexów używa również Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Dwa elektryczne pojazdy są wykorzystywane przede wszystkim na terenie Stadionu Miejskiego im. Jana Larysza przy ulicy Bogedaina oraz w Parku Aktywności przy ulicy Bramkowej. Melexy pomagają przy sprzątaniu obiektów. Pracownicy korzystają z nich, gdy zachodzi potrzeba zbierania liści i trawy, a także podczas przewożenia sprzętu sportowego.

- Biorąc pod uwagę takie zakupy, zawsze uwzględniamy czynnik ekologiczny i kwestie oszczędności. Pojazdy elektryczne od lat świetnie sprawdzają się przy realizacji zadań związanych z utrzymaniem porządku przez Miejski Zakład Zieleni i na obiektach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu - zaznacza burmistrz Dariusz Skrobol.

BM / pless.pl

źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.