pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1281

Młodzieżowe mistrzostwa w futsalu: pszczyńskie piłkarki ze złotem!

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu dla 17-latek z Rekodu Bielsko-Biała! W drużynie grają dwie pszczyńskie piłkarki - Roksana Dołowicz (wcześniej LKS Znicz Jankowice) i Hanna Wieczorek (wcześniej LKS Wisła Wielka). Zawody zostały rozegrane w Głogówku w dniach 13-15 stycznia.

Reklama

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu dla 17-latek z Rekodu Bielsko-Biała! W drużynie grają
Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu dla 17-latek z Rekodu Bielsko-Biała! W drużynie grają dwie pszczyńskie piłkarki - Roksana Dołowicz i Hanna Wieczorek - 01.2023 · fot. Paweł Mruczek


Do rywalizacji w turnieju finałowym przystąpiły cztery zespoły z naszego regionu. ROW Rybnik swoją grupową rywalizację zakończył na czwartym miejscu bez zdobyczy punktowej. SWD Wodzisław Śląski pożegnał się z halą w Głogówku zdobywając 3 punkty i plasując się na trzeciej pozycji.

Do ćwierćfinału awansowały natomiast drużyny: Czarnych Sosnowiec - wicemistrz grupy A, w której wygrała 2 spotkania oraz Rekord z kompletem punktów w grupie B. Bezpośrednie starcie zakończyło się wygraną bielszczanek 4:0 i awansem do półfinału, w którym zespół prowadzony przez Katarzynę Moskałę, Samuela Janię i Michała Majnusza wygrał 3:1 z AZS UJ Kraków.

I wreszcie przyszedł czas na finał, w którym dwukrotnie na prowadzenie wychodziły futsalistki Diamentu Warszawa. Przed przerwą do wyrównania doprowadziła jednak uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw Julia Gutowska, ale najważniejsze wydarzenia miały miejsce w samej końcówce meczu. Jeszcze na 130 sekund przed końcową syreną zespół ze stolicy prowadził 2:1, ale wtedy Martyna Galus wzięła na swoje barki ciężar zdobywania goli i najpierw po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego strzeliła gola na 2:2, a 34 sekund później uderzeniem z dystansu z pomocą rykoszetu drugi raz pokonała bramkarkę Diamentu i ustaliła wynik.

Radość z wygranej w tak emocjonującym meczu była wręcz niesamowita, a jej autorkami były: Roksana Dołowicz - Iga Witkowska, Hanna Wieczorek, Martyna Galus, Julia Gutowska, Paula Witkowska, Maja Fal, Oksana Shevchuk, Julia Sikora, Kinga Niesłańczyk, Jagoda Sulawska, Magda Piekarska, Alicja Bednarek.

ar / pless.pl

źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.