pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2023
  • wyświetleń: 2422

W Goczałkowicach powstanie łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej

Jeszcze w tym roku powstanie łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej. Na to zadanie gmina pozyskała 4,5 mln zł dofinansowania.

Reklama

Miejsce, w którym wybudowany zostanie łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej
Miejsce, w którym wybudowany zostanie łącznik ulic Źródlanej i Spokojnej · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Nowe połączenie drogowe poprawi komunikację w tej części naszej gminy. Przyczyni się też do rozładowania ruchu w rejonie ul. Brzozowej, gdzie już teraz - zwłaszcza w godzinach szczytu - tworzą się spore korki. Co ważne, w ramach zadania powstanie także droga rowerowa - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi o szerokości 5,5 mb na długości ponad 900 mb wraz z drogą rowerową, wykonanie odwodnienia oraz budowę oświetlenia.

17 stycznia wójt Gabriela Placha podpisała umowę na wykonanie prac
17 stycznia wójt Gabriela Placha podpisała umowę na wykonanie prac · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


W przetargu ogłoszonym przez Urząd Gminy najkorzystniejsza była oferta Zakładu Usług Budowlanych "Dębowski" z Oświęcimia. 17 stycznia wójt Gabriela Placha podpisała umowę na wykonanie prac.

Wartość inwestycji to 5 mln 75 tys. zł. Na jej realizację gmina Goczałkowice-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości 4 mln 503 tys. 982 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Polskie Uzdrowiska. Program skierowany był do gmin uzdrowiskowych oraz gmin posiadających status obszaru ochrony uzdrowiskowej.

BM / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.